טיפים לטסט בבני ברק דיזיין סנטר תל אביב

משרד הרישוי בתל אביב-בני ברק הוא מהגדולים בארץ ומתבצעים בו מאות טסטים ביום. בדרך כלל מבחני הנהיגה יוצאים לכיוון רמת החייל ומשם נכנסים לשכונות נאות אפקה וצהלה, מדי פעם הטסטרים נוסעים לכביש 2 או למעוז אביב. אזור הרישוי בתל אביב הוא אחד מהאזורים הקשים ביתר למעבר טסט, יש בו רחובות צרים מאד, שינויים רבים במהירות הנסיעה בכניסה וביציאה מהשכונות, ומכשולי תנועה מיוחדים. הכנו לכם שלושה טיפים לטסט בבני ברק שיעזרו לכם להגיע לטסט בלי לחץ.

לחצו כאן להכנה לטסט אונליין בחינם

הרחובות הקטנים והצרים בשכונות צהלה ואפקה

מנהג ידוע של הטסטרים לבקש מהתלמידים לבצע הרבה פניות מחד סיטרי לדו סיטרי. בזמן מבחן הנהיגה המעשי שלכם אתם יכולים לצפות לבלות לא מעט זמן בשכונת נאות אפקה מבצעים פניות, כאשר הטסטרים מחכים לרגע של חוסר עירנות שבו תשכחו אם אתם נמצאים ברחוב חד סיטרי או דו סיטרי ותפנו מהצד הלא נכון של הכביש.

 אולי יעניין אותך גם:
טיפים לטסט בפתח תקוה
טיפים לטסט בחולון
טיפים לחניה במקביל בטסט

מרמות צהלה בצפון ועד רחוב ראול ולנברג בדרום השכוונת של צהלה ונאות אפקה הן מהאזורים האהובים על בוחני הנהיגה בתל אביב בזכות רשת צפופה של רחובות צרים שחלקם חד סיטריים וחלקם דו סיטריים. בנוסף, בחלק מהרחובות האלה מהכבישים מעוקלים או צרים מאד עם רכבים שחונים בשני צידי הדרך ומקשים על הנסיעה בהם.

בחלק מהפניות יש פסי עצירה ובחלקן לא ולכן אי אפשר לסמוך תמיד על הרמזים האלה כדי לדעת אם אנחנו ברחוב חד סיטרי או דו סיטרי. בכל צומת, חפשו את התמרור ‘חד סיטרי’ וזכרו תמיד שכביש חד סיטרי יכול להפוך לדו סיטרי.

זכרו ליסוע לאט מאד ברחובות צרים ואם יש צורך לעצור על מנת לאפשר לרכבים ממול לעבור, עצרו והמתינו להם. בנסיעה בנאות אפקה ובצהלה נדרשת עירונת מוגברת וביטחון עצמי, בקשו ממורה הנהיגה שלכם לקחת אתכם לסיבוב בשכונה והקפידו לתרגל מהבית את הנסיעה פעמים רבות עד שתכירו את השכונה היטב.

קיר המוות

בשכונת נאות אפקה בפינת הרחובות אלתרמן ומנורה יש פניה שמאלה מרחוב דו סיטרי לרחוב דו סיטרי צמוד לחומת לבנים. התלמידים לנהיגה קוראים למכשול הזה ‘קיר המוות’.

לטסט מצולם בקיר המוות >> לחצו כאן

החומה, או הקיר. יוצר שתי בעיות:  דבר ראשון אין לנו שדה ראיה, אנחנו צריכים להכנס עמוק לתוך הצומת לפני שאנחנו יכולים לראות את הרכבים משמאל. הבעיה השנייה היא הקרבה לחומה, כשאנחנו פונים מדו סיטרי לדו סיטרי פונים בקשת רחבה לנתיב הימני שנמצא צמוד לקיר המפחיד, לכן הטסטרים מקפידים כאן במיוחד שלא תגלשו לנתיב הנגדי.

בשביל לעבור טסט ב’קיר המוות’ צריך להכיר את הצומת טוב מאד ולפתח מיומנות נהיגה. כשחושבים על זה, יש כאן רק אלמנט של פחד ואין מכשול. אם נלמד את הצומת ונתרגל פניות נכונות עם מורה הנהיגה לא צריכה להיות בעיה לבצע את הפניה הזאת בלי למצמץ. עם הטסטים המצולמים של סימוטסט תוכלו לתרגל את הנסיעה ב’קיר המוות’ כמה פעמים שתרצו, מהמחשב האישי!

כיכר הביצה

מעגל תנועה שיש בו רק נתיב אחד זה לא בעיה, אבל מה עושים כשנתקלים במעגל שהוא לא מעגל?
במרכז רחוב משמר הירדן בתל אביב, בפינת רחוב דוד מרכוס נמצאת כיכר בצורה של אליפסה ארוכה, כל כך ארוכה שהיא נראית יותר כמו שטח הפרדה באמצע הכביש מאשר כמו מעגל תנועה.

לטסט מצולם בכיכר הביצה >> לחצו כאן

אולי יעניין אותך גם:
טיפים לחניה במקביל בטסט
טיפים לטסט בהרצליה
טיפים לטסט בחולון

לחצו כאן להכנה לטסט אונליין בחינם

‘כיכר הביצה’ כמו שתלמידי הנהיגה במשרד הרישוי בני ברק קוראים למעגל התנועה הזה, נמתחת לאורך הרחוב ונראית כמו פניה מצומת רגילה. כשהטסטר מבקש לפנות שמאלה לרחוב דוד מרכוס, התלמידים מתחילים לחפש תמרור עצור או תן זכות ופס עצירה ולפעמים אפילו עוצרים באמצע הכיכר. מכאן, הדרך לכישלון בטסט קצרה.

טיפים לטסט בבני ברק

רוצים לעבור טסט וחוששים מ’כיכר הביצה’? הפתרון הוא מאד פשוט: צריך לדעת איפה הכיכר נמצאת ברחוב משמר הירדן, וצריך לזהות אותה כשאנחנו נכנסים אליה. מסביב לכל הכניסות לכיכר יש תמרורים של מעגל תנועה וגם על שטח ההפרדה שמרכיב את מעגל התנועה יש תמרורים. בקשו ממורה הנהיגה לקחת אתכם לכיכר הביצה הרבה פעמים בשיעורים וצפו בטסטים מצולמים בתל אביב מהבית בשביל להכיר את הכיכר יותר טוב, כך תנהגו בכיכר בצורה בטוחה ורגועה.

 

נסו את סימוטסט עכשיו ללא התחייבות ולא הגבלה – ההרשמה חינם

 

 


מוכנים להתחיל ללמוד לטסט בתל אביב / בני ברק? רכשו עכשיו את חבילת הטסטים המצולמים של סימוטסט

בדקה ה-90
₪39.99
שבוע צפייה ללא הגבלה
טסטים מצולמים באזור הטסטים בצפון תל אביב
הוראות נהיגה ואנימציה מתקדמת
❌ לא כולל את חבילת החניות
❌ לא כולל את חבילת הכבישים המהירים
❌ לא כולל את חבילת המחלפים
מוכנים. רגועים. עוברים.
₪59.99
שבועיים צפייה ללא הגבלה + חבילות הרחבה
טסטים מצולמים באזור הטסטים בצפון תל אביב
הוראות נהיגה ואנימציה מתקדמת
❌ לא כולל את חבילת החניות
✔ כולל את חבילת הכבישים המהירים
✔ כולל את חבילת המחלפים
מקצועני נהיגה
₪79.99
חודש צפייה ללא הגבלה +חבילות הרחבה + חבילת החניות
טסטים מצולמים באזור הטסטים בצפון תל אביב
הוראות נהיגה ואנימציה מתקדמת
✔ כולל את חבילת החניות
✔ כולל את חבילת הכבישים המהירים
✔ כולל את חבילת המחלפים

תגובות לטיפים לטסט בבני ברק

 

עוד טיפים לטסט

8 תגובות