איך לעבור טסט בראשון לציון – ארבעה טיפים לטסט

** הטיפים מעודכנים לרפורמה במבחני הנהיגה **
משרד הרישוי בראשון לציון ממוקם בשדרות בן גוריון קרוב למרכז העיר ולשכונות. הטסטים בראשון לציון מתקיימים בשכונות רמז, כצנלסון ונווה הלל, יש הרבה נסיעה בכבישים צרים ועמוסים ברכבים. הנסיעה במרכז העיר תדרוש ממכם להיות מרוכזים ולשים לב לרכבים חונים ולכמויות גדולות של הולכי רגל. הכנו לכם שלושה טיפים לטסט בראשון לציון שיעזרו לכם לעבור את הטסט בלי לחץ.

לחצו כאן לנסות הכנה לטסט אונליין בחינם

שכונת רמז – רחובות צרים והולכי רגל.

כל טסט בראשון לציון יעבור בשכונת רמז. השכונה נמצאת בין הרחובות המרכזיים דרובין ורמז, ובין מרכז העיר למשרד הרישוי הישן, ככה שלא משנה אם התחלתם ראשונים או שניים בטסט, כמעט בטח שתיסעו בשכונה. השכונה אהובה על הטסטרים בגלל שהיא יכולה להיות קשה ומסובכת מאד, חשוב לשמור על ערנות כשנוסעים בשכונה, רבים מהכבישים לא מסומנים כמו שצריך, וקל מאד לאבד את ההתמצאות ולשכוח אם נמצאים ברחוב חד סטרי או דו סטרי ואיך צריך לנהוג. בנוסף, יש בשכונה הרבה, הרבה תמרורים של עצור ותן זכות קדימה. צריך לשים לב שאנחנו מתמקמים נכון ליד פס העצירה או ההאטה ונותנים זכות לרכבים והולכי רגל.
קבלו כמה טיפים לטסט בשכונת רמז שטובים גם לשכונות האחרות במרכז העיר.

אולי יעניין אותך גם:
טיפים לחניה במקביל בטסט

טיפים לטסט בחולון
טיפים לטסט בתל אביב
טיפים לטסט בחדרה

  • שמירה על הימין – בכל השכונות הקטנות, ובשכונת רמז בפרט, הכבישים צרים ולא תמיד יש סימון מסודר של הנתיבים לכן חשוב מאד לנסוע בצד ימין של הכביש ולהשתדל לא לזלוג לנתיב הנגדי. זכרו שגם ברחוב חד סטרי עלינו לנסוע בימין ולכן תמיד חכם לעשות ככה.
  • תשומת לב לתמרורים וסימנים בפניות – כשמגיעים לפנייה שימו לב איפה התמרור ממוקם, האם פס העצירה לאורך כל הכביש או רק בצד אחד? ככה תדעו אם אתם פונים מחד סטרי או דו סטרי גם כשהסימן דהוי או מטושטש וזה יעזור לכם להתרכז.

טיפ מיוחד – הטסטרים אוהבים לראות שנהיגה באה לכם טבעי ובלי יותר מדי מחשבה. בגלל זה הרבה מהטסטים מורכבים מפניות רבות מדו סטרי לחד סטרי ולהפך. זה לא שהבוחן רוצה לבלבל אתכם, הוא רק בודק שאתם יודעים לשים לב לסביבה שלכם ולרחוב שאתם נוסעים בו ולהתמקם בצורה נכונה לפנייה.
לפעמים תיסעו כמה פעמים באותו רחוב כשאתם פונים פעם ימינה ופעם שמאלה.  

כדאי לצפות בטסטים מצולמים בשכונת רמז עם מערכת הנהיגה הווירטואלית המודרכת של סימוטסט

לחצו כאן לטסטים מצולמים בראשון לציון ותגיעו מוכנים לטסט

שדרות בן גוריון פינת הבריגדה – פניות קשות ממש בסוף הטסט

בנסיעה חזרה ממרכז העיר לכיוון משרד הרישוי, חלק מהטסטים מגיעים לשדרות בן גוריון מרחוב הבריגדה שיוצא משכונת כצנלסון. הפנייה כאן ממש לפני סוף הטסט וברגע האחרון אפשר להיכשל. כדאי מאד להכיר את הפנייה הזאת טוב.

כשמגיעים לפנייה מרחוב הבריגדה לשדרות בן גוריון, הטסטר יכול להקל עליכם ולבקש ממכם לפנות ימינה לכיוון משרד הרישוי. הפנייה מאד גדולה ויש אי תנועה במרכז הכביש. חשוב לא להתבלבל ברגע האחרון, זאת פנייה מכביש חד סטרי, ויש תמרור עצור. נעמדים בצד הימני על פס העצירה כמה שיותר קרוב לימין – בעצירה מלאה. אחרי שעצרתם עצירה מלאה מתקדמים לאט מאד, אין שדה ראיה וקשה לראות את הרכבים שמגיעים על שדרות בן גוריון. כשמגיעים לשפתי הצומת בודקים פעם אחרונה ואם הכביש פנוי פונים כמה שיותר קרוב לימין.

אפשרות שנייה, הטסטר מחליט להיות קשה ומבקש לפנות שמאלה. חשוב לשים לב לעמוד בצד שמאל של אי התנועה, כמה שיותר קרוב לשמאל – זאת פנייה מחד סטרי. כמו בפנייה לימין, נעמדים על פס העצירה– בעצירה מלאה. אחרי שעצרתם עצירה מלאה מתקדמים לאט מאד, אין שדה ראיה וקשה לראות את הרכבים שמגיעים על שדרות בן גוריון. כשמגיעים לשפתי הצומת אנחנו מסתכלים קודם שמאלה, רק כשאנחנו בטוחים עוברים למרכז הכביש, שם מותר לנו לעצור שוב, בודקים שאין רכבים מצד ימין ואם הכביש פנוי משתלבים בתנועה, צמוד לשמאל.  

טיפ מיוחד –בפנייה שמאלה מהבריגדה לשדרות בן גוריון מותר לעצור באי התנועה באמצע בגלל שהוא רחב מאד ויש שם מקום לעצירה. כשניגשים לפניה חשוב לזכור את זה ולהתרכז קודם ברכבים שמגיעים משמאל ורק אז ברכבים שמגיעים מימין. חשוב לזכור, הבוחן לא רוצה שתתקעו באמצע יותר מדי זמן, מאטים, בודקים שאין רכבים מימין ואם לא חייבים לעצור ממשיכים לנסוע מיד – צמוד לשמאל.

עם הטסטים המצולמים של סימוטסט עוברים בקלות את הטסט בראשון לציון>>

פניות שמאלה וימינה בלבד ובשעות מסוימות

בתוך שכונת כצנלסון קרוב לבתי הספר ולגני הילדים יש אזור עם הרבה מאד פניות שמאלה או ימינה בלבד. כשנוסעים בשכונה חשוב להיות ערניים ולשים לב בכל צומת לתמרורים. אם יש תמרור לפניה לכיוון מסוים בלבד, הבוחן לא יגיד כלום. אתם צריכים להחליט לבד איך לנהוג לפי התמרורים בשטח. לעצור אם יש תמרור עצור ולנסוע לאט עם מתן זכות קדימה במקרה של תמרור זכות קדימה.

בשכונת אברמוביץ’ – ברחוב שנקין פינת רחוב אברמוביץ יש לנו תמרור בעייתי ביותר. כשמגיעים מרחוב שנקין אסור לנסוע ישר בשעות מסוימות לפי התמרור. צריך לשים לב לשעות המופיעות בתמרור ואם הטסט מתקיים בשעות האלו פונים עצמאית ימינה, לא מחכים להוראה מהבוחן. הפניה קשה וצפופה, רחוב אברמוביץ הוא דו-סטרי וחשוב לפנות קרוב לימין ולא לזלוג לנתיב הנגדי.

השלט לפניה בשעות מסוימות בפינת שנקין ואברמוביץ

 אולי יעניין אותך גם:
טיפים לחניה במקביל בטסט

טיפים לטסט בנתניה
טיפים לטסט בתל אביב
טיפים לטסט בחדרה

נסיעה לנס ציונה ובחזרה.

אחרי הרפרומה במבחני הנהיגה נוספו לטסט בראשון לציון מסלולים לכיוון נס ציונה ובחזרה. שתי הדרכים העיקריות לנצס ציונה הן דרך שכונת רמז בראשון לציון לשדרות תש”ח ומשם דרך רחוב הרצל לחלק הצפוני של נס ציונה. או לחלופין דרך כביש 42 לצומת בית עובד. לפעמים מסלול המבחן יכנס מעט לתוך נס ציונה כך שאם מגיעים מרחוב הרצל חוזרים לראשון דרך כביש 42. ולפעמים מגיעים לנס ציונה וחוזרים באותה הדרך. הנסיעה על כביש 42 היא נסיעה על כביש בין עירוני מהיר. תדרשו לשינויי מהירות רבים ולהחלפת נתיבים על מנת להכנס לכביש במחלף עין הקורא ויציאה ממנו בצומת בית עובד. בנסיעה בכביש מהיר חשוב להקפיד לנסוע קרוב ככל האפשר למהירות המותרת ולהראות לבוחן שליטה במהירות. חשוב לתכנן את הנסיעה וכשהבוחן מבקש לצאת מהכביש להתחיל לעבור נתיבים מוקדם ולא להתעכב. בקרבת הצומת התנועה ערה ויש הרבה רכבים שמחליפים נתיבם אם תחכו עד שתתקרבו לצומת יכול להיות קשה מאד לעבור נתיבים מה שיוביל ללחץ מיותר בטסט. 

מבחן נהיגה נס ציונה

טסט מצולם מנס ציונה לראשון לציון

עוד טיפ קטן לפעמים במהלך הטסט המסלול יגיע לקאנטרי גלי הדר מיקום שמוסיף הרבה קושי לטסט. בתוך החניה של הקאנטרי הכביש רחב אבל אין סימונים על הכביש לפעמים והרבה רכבים חונים בצד. זכרו שכל חוקי התנועה חלים בחניון חשוב במהירות נמוכה מהמהירות המותרת ולהיזהר מרכבים שנוסעים בפראות או נגד הכיוון.

 

 

מוכנים להתחיל ללמוד לטסט בראשון לציון? רכשו עכשיו את חבילת הטסטים המצולמים של סימוטסט

בדקה ה-90
₪39.99
שבוע צפייה ללא הגבלה
טסטים מצולמים באזור הטסטים בראשון לציון
הוראות נהיגה ואנימציה מתקדמת
❌ לא כולל את חבילת החניות
❌ לא כולל את חבילת הכבישים המהירים
❌ לא כולל את חבילת המחלפים
מוכנים. רגועים. עוברים.
₪59.99
שבועיים צפייה ללא הגבלה + חבילות הרחבה
טסטים מצולמים באזור הטסטים בראשון לציון
הוראות נהיגה ואנימציה מתקדמת
❌ לא כולל את חבילת החניות
✔ כולל את חבילת הכבישים המהירים
✔ כולל את חבילת המחלפים
מקצועני נהיגה
₪79.99
חודש צפייה ללא הגבלה +חבילות הרחבה + חבילת החניות
טסטים מצולמים באזור הטסטים בראשון לציון
הוראות נהיגה ואנימציה מתקדמת
✔ כולל את חבילת החניות
✔ כולל את חבילת הכבישים המהירים
✔ כולל את חבילת המחלפים

או, נסו את סימוטסט עכשיו ללא התחייבות ולא הגבלה – ההרשמה חינם

 

 

 

 

 

 

עוד טיפים לטסט