איך לעבור טסט במודיעין – שלושה טיפים לטסט

** הטיפים מעודכנים לרפורמה במבחני הנהיגה **

היציאה לטסטים במודיעין נמצאת בדרום העיר ליד מרכז יורושופס סנטר. מהמיקום הזה טסטים יוצאים לכל שכונת העיר ואזור הטסטים מקיף את כל מודיעין. בגלל המבנה של העיר מסלולי הטסט במודיעין יכולים להקיף אזור גדול בזמן קצר ולכן במהלך הטסט תחוו נסיעה בסוגים שונים של תנאי דרך, מכבישים רחבים ומהירים ועד רחובות צרים מאד ועמוסים.
צוות סימוטסט יצא לשטח ואסף עבורכם את הטיפים החשובים ביותר בשביל לעבור טסט במודיעין בקלות. 

לחצו כאן לנסות הכנה לטסט אונליין בחינם

אוהבים את הטיפים? צפו בטסטים מצולמים במודיעין 

דרך מנחם בגין – מהירות משתנה וכיכרות דו נתיביות

כמעט כל טסט היוצא מירושופס יעבור בתחילת הטסט או בסוף הטסט בכביש המקיף את מודיעין-רעות: דרך מנחם בגין. כך שלא משנה אם אתם ראשונים או שניים בטסט, כמעט ודאי שתיסעו בכביש הזה. הנסיעה בדרך מנחם בגין פשוטה לכאורה והנסיעה בקו ישר, אבל בגלל הגודל של הכביש ומהירות הנסיעה המשתנה, הכביש יכול להיות מבלבל מאד. הבעיה העיקרית בדרך מנחם בגין במודיעין היא שלמרות שהכביש נשאר לכל אורכו באותו רוחב, מהירות הנסיעה משתנה מ 50 קמ”ש ל 70 קמ”ש, לפי מה שנראה כהחלטות שרירותיות לחלוטין. לכן, בכל פעם שעוברים מצומת או כיכר בדרך מנחם בגין, כדאי לבדוק אם מהירות הנסיעה השתנתה. לאורך הכביש קיימים תמרורים המורים על מהירות הנסיעה בתדירות יחסית גבוהה, אבל ליתר בטחון זכרו שאם עברתם מפגש כבישים, גם אם זה מעגל תנועה, ולא היה תמרור, מהירות הנסיעה חוזרת להיות 50 קמ”ש. בנוסף, כשמתקרבים לפניה בדרך מנחם בגין, תצטרכו לעבור נתיבים בהתראה קצרה ובתנועה ערה. לכן כדאי לתרגל הרבה מעברי נתיבים ולדעת איפה הכניסות לשכונות השונות לאורך הכביש.

צפו בנסיעה בדרך מנחם בגין

מכשול נוסף בדרך מנחם בגין הוא מספר כיכרות דו נתיביות, כולל כיכר בעלת מספר נתיבים משתנה בכניסה לרעות. חשוב מאד לתרגל הרבה נסיעות בכיכרות דו נתיביות. זכרו, בנסיעה בכיכרות דו נתיביות חשוב לשמור על נתיב הנסיעה הנכון ולתת זכות קדימה לרכבים בכיכר. כאשר מתקרבים לכיכר דו נתיבית צריך לתכנן את מסלול הנסיעה לפני הכניסה לכיכר ולמקם את עצמנו במסלול הנסיעה הנכון. אם פונים שמאלה בכיכר דו נתיבת צריך להתמקם מראש בנתיב השמאלי בעוד שאם נוסעים ישר או ימינה צריך להכנס לכיכר מהנתיב הימני. הכנה מראש תקל עליכם להסתדר עם שאר הרכבים בכיכר ותצמצם את הצורך שלכם לעבור נתיבים בתוך הכיכר. בנסיעה בדרך מנחם בגין נדרשת ערנות מוגברת וביטחון עצמי. בקשו ממורה הנהיגה שלכם לקחת אתכם לסיבוב בכביש זה והקפידו לתרגל מהבית את הנסיעה בעזרת מסלולי הטסט המצולמים שלנו.

עם הטסטים המצולמים של סימוטסט עוברים בקלות את הטסט במודיעין >>

באופן כללי, במודיעין יש הרבה מעגלי תנועה. מעגלי תנועה דו נתיביים וגם מעגלי תנועה רגילים, שהופכים למסובכים בשעות העומס כשרכבים רבים ממלאים את הכיכר ונהגים נדחפים בניגוד לחוק. ובאמת, זכות קדימה לרכב בכיכר זה יפה, אבל מה עושים כשרכב נדחף?
כלל חשוב שכדאי לזכור: אתם בטסט ולא הנהגים האחרים. תמיד לעצור ולתת לנהג הנדחף לעבור. לא להתעקש, ולא להידחף לנתיבים. הבוחנים רוצים לראות אתכם מציגים נהיגה זהירה ואדיבה בלי כוחניות.

כיכר התחבורה

מעגל התנועה הענק במרכז מודיעין הוא מכשול שגם נהגים מנוסים מתבלבלים בו לעיתים קרובות. אחת הבעיות הגדולות היא צורת הבנייה של מרכז התחבורה ככיכר מרובת נתיבים שמופיעים ונעלמים סביב הכניסות והיציאות מהמעגל. למעשה מרכז התחבורה היא לא מעגל תנועה, מפני שלא מתקיימים בו כללי הנסיעה במעגל תנועה. זה כביש רגיל עם צמתים, רמזורים ויציאות, שמסודר בצורת עיגול גדול. העובדה הזאת היא המפתח לנסיעה ב’כיכר התחבורה’

צפו בנסיעה ב’כיכר התחבורה’

בשביל לעבור את כיכר התחבורה תצטרכו שילוב של תכנון נסיעה ותשומת לב לסימנים על הכביש. הרמזורים בכניסה למעגל מקלים על הכניסה ויש להיכנס מהנתיב הימני כמו בנסיעה בכביש רגיל. לא משנה באיזה כניסה נכנסתם ל’כיכר התחבורה’, ברגע שתתחילו לנסוע הנתיב הימני ביותר יהפוך לנתיב לפניה ימינה בלבד לקראת אחת מחמשת היציאות. לכן, אם הבוחן לא מבקש לצאת ביציאה הבאה, אפשר מיד לעבור נתיב אחד שמאלה על מנת להקל על עצמכם בנסיעה ישר. רק כשהבוחן מבקש לצאת מ’כיכר התחבורה’ עוברים לנתיב הימני ביותר, גם אם יש שני נתיבי יציאה. פעולה זאת תקל על היציאה שלכם בכך שתהיו כבר בנתיב הימני אחרי שתצאו מהכיכר ולא תצטרכו לזכור לעבור נתיב נוסף ימינה.

לחצו כאן לטסטים מצולמים במודיעין ותגיעו מוכנים לטסט

אולי יעניין אותך גם:
טיפים לחניה במקביל בטסט

טיפים לטסט בחולון
טיפים לטסט בתל אביב
טיפים לטסט בירושלים

כביש 443 – נסיעה בכביש בין עירוני צפוף

תלמידים רבים בהכנה לטסט במודיעין חוששים מהנסיעה בכביש 443, בגלל הצורך לנסוע במהירות גבוהה ולעבור נתיבים. בשילוב עם השינויים במהירות המותרת, ההשתלבות לתוך הכביש יכולה הרבה מאד פעמים להיות חוויה מלחיצה כאשר נתיבים נפתחים ונסגרים במהירות גבוהה ויש תנועה ערה מאד של רכבים מסביב.

טסט מצולם כביש 443 מודיעין

שימו לב שתמרור ‘סוף דרך עירונית’ מופיע בשדרות החשמונאים, עוד לפני שעולים על כביש 443

לחצו כאן לנסות הכנה לטסט אונליין בחינם

הנסיעה על כביש 443 במהלך מבחן הנהיגה במודיעין, דורשת תכנון נסיעה על מנת להתמודד בקלות עם השינויים בתנאי הכביש בפרק זמן קצר. עליכם להכיר היטב את מהירות הנסיעה הנכונה בכביש בעת היציאה מחלק העירוני לחלק הבין עירוני של הכביש. בחלק האחרון שלשדרות החשמונאים ועוד לפני העלייה על כביש 443, מהירות הנסיעה משתנה במהירות, הכביש הופך לבין עירוני ומהירות הנסיעה המותרת עולה ל-80 קמ”ש. חשוב לשים לב שתמרור סוף דרך עירונית נמצא בצד ימין של שדרות החשמונאים עוד לפני העליה לכביש ,443. מרגע שעולים לכביש 443, בדרך כלל קטע הנסיעה קצר, משדרות החשמונאים ועד דרך מנחם בגין ולכן כדאי להישאר קרוב לנתיב הימני ולא לעקוף בכלל אם לא חייבים. דגשים עיקריים לנסיעה בכביש 443 הם האצה למהירות שקרובה ככל שאפשר למהירות המותרת ותשומת לב לכביש,.הצורך בשינויים רבים בהתנהגות בזמן קצר, יוצר עומס בזמן הנהיגה ולכן כדאי להכיר היטב את הנסיעה ולתרגל אותה פעמים רבות ככל האפשר עם מסלולי הטסט המצולמים של סימוטסט.

 אולי יעניין אותך גם:
טיפים לחניה במקביל בטסט

טיפים לטסט בירושלים
טיפים לטסט בתל אביב
טיפים לטסט באשדוד

רוצים להמשיך לקרוא את כל הטיפים לטסט במודיעין וגם לקבל את מסלולי הטסט המלאים – בחרו את החבילה שלכם:

בדקה ה-90
₪39.99
שבוע צפייה ללא הגבלה
טסטים מצולמים באזור הטסטים במודיעין
הוראות נהיגה ואנימציה מתקדמת
❌ לא כולל את חבילת החניות
❌ לא כולל את חבילת הכבישים המהירים
❌ לא כולל את חבילת המחלפים
מוכנים. רגועים. עוברים.
₪59.99
שבועיים צפייה ללא הגבלה + חבילות הרחבה
טסטים מצולמים באזור הטסטים במודיעין
הוראות נהיגה ואנימציה מתקדמת
❌ לא כולל את חבילת החניות
✔ כולל את חבילת הכבישים המהירים
✔ כולל את חבילת המחלפים
מקצועני נהיגה
₪79.99
חודש צפייה ללא הגבלה +חבילות הרחבה + חבילת החניות
טסטים מצולמים באזור הטסטים במודיעין
הוראות נהיגה ואנימציה מתקדמת
✔ כולל את חבילת החניות
✔ כולל את חבילת הכבישים המהירים
✔ כולל את חבילת המחלפים

או נסו את סימוטסט עכשיו ללא התחייבות ולא הגבלה – ההרשמה חינם

 

עוד טיפים לטסט