איך לעבור טסט בקריות

** הטיפים מעודכנים לרפורמה במבחני הנהיגה **

משרד הרישוי ממוקם בחוצות המפאץ בלב אזור תעשייה שוקק ועמוס. הטסט בקריות עובר בין רחובות שקטים שנמצאים  לאזורים של תעשייה כבדה וכבישים מהירים. אזור הטסטים בקריות גדול מאד ומחבר בין מספר שכונות בנסיעה בכביש עוקף קריות, כביש מהיר ומסוכן. הכנו לכם שלושה טיפים לטסט בקריות שיעזרו לכם לעבור את הטסט בלי לחץ.

הכתבה הבאה עוסקת במשרד הרישוי בקריות, לטיפים לטסט בחיפה לחצו כאן >> טיפים לטסט בחיפה

לחצו כאן לנסות הכנה לטסט אונליין בחינם

קריית חיים מזרח – ללא סימונים וללא שוליים.

בצד המזרחי של שדרות ההסתדרות (כביש 4) נמצא חלק קטן של שכונות חיים הכולל את הרחובות גולן וחרמון, השכונה הקטנה יכולה להיות קשה ומסובכת מאד, חשוב לשמור על עירנות כשנוסעים בשכונה, רבים מהכבישים לא מסומנים כמו שצריך, וקל מאד לאבד את ההתמצאות ולשכוח אם נמצאים ברחוב חד סטרי או דו סטרי ואיך צריך לנהוג. כשמאבדים התמצאות נכנסים ללחץ ומשם הדרך לכישלון בטסט מתקצרת. קבלו כמה טיפים לטסט בקרית חיים שטובים גם לכל אזור הטסטים.

• שמירה על הימין – בכל אזור הקריות, ובאזור קרית חיים בכלל, הכבישים צרים ולא תמיד יש סימון מסודר של הנתיבים לכן חשוב מאד לנסוע בצד ימין של הכביש ולהשתדל לא לזלוג לנתיב הנגדי. זכרו שגם ברחוב חד סטרי עלינו לנסוע בימין ולכן תמיד חכם לעשות ככה.
• תשומת לב לתמרורים וסימנים בפניות –  כשמגיעים לפנייה שימו לב איפה התמרור ממוקם, האם פס העצירה לאורך כל הכביש או רק בצד אחד? ככה תדעו אם אתם פונים מחד סטרי או דו סטרי גם כשהסימן דהוי או מטושטש וזה יעזור לכם להתרכז.

קריית חיים

רחוב טיפוסי בקריית חיים מזרח

אולי יעניין אותך גם:
טיפים לטסט בחיפה
טיפים לטסט בחדרה
טיפים לטסט בנתניה
טיפים לחניה במקביל בטסט

טיפ מיוחד – הטסטרים אוהבים לראות שנהיגה באה לכם טבעי ובלי יותר מדי מחשבה. בגלל זה הרבה מהטסטים מורכבים מפניות רבות מדו סטרי לחד סטרי ולהפך. זה לא שהבוחן רוצה לבלבל אתכם הוא רק בודק שאתם יודעים לשים לב לסביבה שלכם ולרחוב שאתם נוסעים בו ולהתמקם בצורה נכונה לפנייה. לפעמים תסעו כמה פעמים באותו רחוב כשאתם פונים פעם ימינה ופעם שמאלה.

לחצו כאן לטסטים מצולמים בקריות ותגיעו מוכנים לטסט

קריית חיים וקריית אתא – כיכרות דו נתיביות.

שינויים והרחבות בכבישי הקריות יצרו מספר בעיות חדשות לניגשים לטסט. עיקר הבעיה היא מספר הכיכרות הגבוה בשכונות האלה מתוכן לא מעט כיכרות דו נתיבות. איך לעבור את הטסט בקריית חיים וקריית אתא? חשוב מאד לתרגל הרבה נסיעות בכיכרות דו נתיביות. באזור יש כיכרות דו נתיביות קטנות, הן נראות כמו כיכרות רגילות אבל יש בהן שני נתיבים בשטח צפוף ונהגים נכנסים מכל הכיוונים. בנסיעה בכיכרות דו נתיביות חשוב לשמור על נתיב הנסיעה הנכון ולתת זכות קדימה לרכבים בכיכר. כאשר מתקרבים לכיכר דו נתיבית צריך לתכנן את מסלול הנסיעה עוד לפני הכיכר ולמקם את עצמנו במסלול הנסיעה הנכון, כניסה לכיכר מהנתיב הלא נכון תקשה עלינו מאד את הנסיעה ויכולה להוביל להתערבות מצד הבוחן שמשעותה – כשלון בטסט.

גם מעגלי תנועה רגילים הופכים למסובכים בשעות העומס, רכבים רבים ממלאים את הכיכר ונהגים נדחפים לכיכר בניגוד לחוק. זכות קדימה לרכב בכיכר זה יפה, אבל מה עושים כשרכב נדחף? כלל חשוב לזכור, אנחנו בטסט ולא הנהגים האחרים. אפשר לעצור ולתת להם לעבור, לא להתעקש ולא להדחף לנתיבים, הבוחנים רוצים לראות נהיגה זהירה ואדיבה בלי כוחניות. 

טיפ מיוחד – קריית חיים מערב בנסיעה לקריית חיים מערב תעברו בכבישים בין-עירוניים וגם עירוניים, בהם מהירות הנסיעה גבוהה מ – 50 קמ”ש. המזל שמסלול הנסיעה מסומן היטב בתמרורים לכל אורכו. במהלך הנסיעה הקפידו לבדוק את התמרורים בכל צומת ולעקוב אחרי השינויים במהירות הנסיעה, הבוחן יקפיד מאד שלא תסעו מהר מדי אבל גם נסיעה איטית יכולה לעלות לכם ביוקר. זכרו לנסוע תמיד במהירות קרובה ככל האפשר למהירות המותרת, בהתאם לתנאי הדרך.

לחצו כאן לטסטים מצולמים בקריות ותגיעו מוכנים לטסט

כביש עוקף קריות (22) ואזור התעשיה.

היציאה לטסט בקריות עברה אחרי הרפורמה לאזור התעשייה חוצות המפרץ. בתוך איזור התעשייה הכבישים רחבים אבל אין סימונים על הכביש לפעמים והרבה רכבים חונים בצד, משאיות שפורקות סחורה, נהגי מוניות ואפילו מלגזות, זכרו שרוב הרחובות באזור התעשייה חוצות המפרת הם חד סטריים אבל חלק מהנהגים נוסעים נגד הכיוון בגלל שאין סימונים על הכביש. חשוב לנסוע באזור התעשייה בקריות במהירות נמוכה מהמהירות המותרת ולשמור מרחק מהמכשולים. אם אתם חייבים, לצאת בזהירות לעקיפה של מכשול חונה ולחזור לימין מיד כשמתאפשר. ביציאה לטסט בשכונות האחרות ובחזרה ממנו תדרשו לנסוע על כביש 22. זהו כביש מהיר רב נתיבי עם הרבה מחלפי כניסה ויציאה ועליו הרבה מאד נהגים שיכולים להפריע לכם במבחן. 

כביש עוקף קריותכביש עוקף קריות – לחצו לפרטים נוספים

אולי יעניין אותך גם:
טיפים לטסט בחיפה
טיפים לטסט בחדרה
טיפים לטסט בנתניה
טיפים לחניה במקביל בטסט

חשוב לזכור שני כללים פשוטים בנסיעה בכביש מהיר • נסיעה במהירות המותרת. שמרו על המהירות שלכם ואל תלחצו מהנהגים שמסביבכם, הם לא במבחן והם יכולים לעקוף אם הם רוצים. במקרה נדיר שרכב נוסע לאט מאד בנתיב הנסיעה שלכם, מותר לעקוף אותו והבוחן מצפה ממכם לעשות את זה. לצאת בזהירות לעקיפה, לא לעבור את המהירות המותרת ולחזור מיד לנתיב שלכם.• כניסה ויציאה מהכביש. לכביש הבינעירוני נתיבי האצה והאטה בימין הכביש. ברגע שנכנסתם לכביש התחילו להאיץ בצורה רציפה ככל האפשר והשתלבו בזהירות בכביש. ביציאה מהכביש, עברו לנתיב ההאטה ורק אז הנמיכו מהירות לקראת הפניה ימינה.

נסו את סימוטסט עכשיו ללא התחייבות ולא הגבלה – ההרשמה חינם

 

 


מוכנים להתחיל ללמוד לטסט בקריות? רכשו עכשיו את חבילת הטסטים המצולמים של סימוטסט

בדקה ה-90
₪39.99
שבוע צפייה ללא הגבלה
טסטים מצולמים באזור הטסטים בקריות
הוראות נהיגה ואנימציה מתקדמת
❌ לא כולל את חבילת החניות
❌ לא כולל את חבילת הכבישים המהירים
❌ לא כולל את חבילת המחלפים
מוכנים. רגועים. עוברים.
₪59.99
שבועיים צפייה ללא הגבלה + חבילות הרחבה
טסטים מצולמים באזור הטסטים בקריות
הוראות נהיגה ואנימציה מתקדמת
❌ לא כולל את חבילת החניות
✔ כולל את חבילת הכבישים המהירים
✔ כולל את חבילת המחלפים
מקצועני נהיגה
₪79.99
חודש צפייה ללא הגבלה +חבילות הרחבה + חבילת החניות
טסטים מצולמים באזור הטסטים בקריות
הוראות נהיגה ואנימציה מתקדמת
✔ כולל את חבילת החניות
✔ כולל את חבילת הכבישים המהירים
✔ כולל את חבילת המחלפים

 

עוד טיפים לטסט