איך לעבור טסט בכפר סבא – שלושה טיפים לטסט

** הטיפים מעודכנים לרפורמה במבחני הנהיגה **

היציאה לטסטים בכפר סבא נמצאת בכניסה לעיר במרכז שרונה סנטר. מהמיקום הזה טסטים יוצאים הטסטים לכפר סבא, להוד השרון ולפעמים גם לרעננה. בגלל מבנה הכבישים בין הערים האלה מסלולי הטסט בכפר סבא יכולים להקיף אזור גדול בזמן קצר ולכן במהלך הטסט תחוו נסיעה בסוגים שונים של תנאי דרך, מכבישים רחבים ומהירים ועד רחובות צרים מאד ועמוסים. מצד שני, בשעות העומס התנועה יכולה להיות איטית לכל הכיוונים והטסט שלכם יתמקד באזור קצר מסביב לחניון הטסטים. צוות סימוטסט יצא לשטח ואסף עבורכם את הטיפים החשובים ביותר בשביל לעבור טסט בכפר סבא בקלות. 

לחצו כאן לנסות הכנה לטסט אונליין בחינם

אוהבים את הטיפים? צפו בטסטים מצולמים בכפר סבא

מרכז שרונה – הכי קשה, כבר בהתחלה

חניון הגג של מרכז שרונה הוא נקודת ההתחלה והסוף של כל טסט. כך שלא משנה אם אתם ראשונים או שניים בטסט, תצטרכו לנסוע בתוך החניון ובכבישים המובילים אליו. הנסיעה בתוך ומסביב למרכז שרונה היא אולי המכשול הקשה ביותר בטסט בכפר סבא ובגלל שתסעו שם  בהתחלה, או בסוף, של הטסט. זה מצב מסוכן שבו הריכוז יורד, בגלל שמאמינים בטעות, שאנחנו רק בהתחלה או כבר בסוף ואפשר להרגע. מאד חשוב להיות בשיא הריכוז בנסיעה במרכז שרונה, במהלכה תתקלו בכבישי גישה צרים, בעומס גדול של מכוניות מכל הכיוונים ולפעמים גם תתמודדו עם נסיעה לא חוקית של הנהגים מסביבכם.

 

איך שתכנסו לאוטו הבוחן יבקש שתצאו מהחניון. חשוב לזכור כי כל כללי הנהיגה חלים בחניון, צריך לצאת מהחניה כאילו אתם פונים שמאלה לרחוב דו סטרי, חשוב לפנות רחב לנתיב הימני ולא לגלוש לנתיב שממול. גם ביציאה מהחניון צריך לפנות שמאלה כמו מכביש דו סטרי לחד סטרי, פנייה ממרכז הכביש שמאלה צמוד למדרכה ליד השומר. היציאה מהחניון היא ימינה בלבד, אל תתקעו ואל תתבלבלו, יש שם תמרור וחשוב שתראו לבוחן שאתם בשליטה כבר מההתחלה.
יצאתם מהחניון? הבלגן רק מתחיל. כביש היציאה מהחניון הוא חד סטרי אבל אחרי כמה עשרות מטרים יש פניה ימינה. לפעמים הבוחן יבקש לפנות ימינה כדי לצאת מהחניון ולפעמים להמשיך ישר. שימו לב! ברגע שעברתם את מפגש הכבישים הרחוב הופך להיות דו סטרי. מעכשיו חשוב להצמד לימין, להזהר מרכבים שבאים ממול ולא לגלוש לנתיב הנגדי ברחוב הצר. הראו לטסטר שאתם מבינים את חוקי הנסיעה.

צפו ביציאה מחניון הטסטים בכפר סבא 

ירדתם מהחניון ועכשיו עליכם לפנות לתוך רחוב הצומת, המקיף את תחנת הדלק. רכבים רבים מגיעים מכיוון מחלף כפר סבא-רעננה ומנסים להכנס לחניון התחתון ובאותו זמן, רכבים רבים מציפים את הרחוב הקטן מכיוון החניון ומנסים להשתלב בתנועה. מילת המפתח כאן היא סבלנות. חשוב לתכנן את הנסיעה, לחכות שהכביש יתפנה ולהשתלב בתנועה לאט ובזהירות. ברגע שהשתלבתם בתנועה הבוחן יגיד אם לפנות ימינה לכיוון הוד השרון או שמאלה לכיוון כפר סבא ורעננה. לכן כדאי לנסות לכוון את ההשתלבות שלכם לנתיב האמצעי כדי שתוכלו להגיב במהירות להוראת הבוחן. ברגע שהבוחן מציין לאן הוא רוצה שתסעו, מיד לאותת ולהתחיל לעבור. הכביש קצר ועמוס והנהגים לא יהיו אדיבים אז חשוב להגיב מהר אחרת יהיה לכם קשה מאד לעבור לנתיב הנכון.
עכשיו שפניתם לכביש רעננה-הוד השרון (דרך השרון) הטסט שלכם התחיל. בהצלחה!

כביש 531 – נסיעה בכביש בין עירוני צפוף

תלמידים רבים בהכנה לטסט בכפר סבא חוששים מהנסיעה בכביש 531, בגלל הצורך לנסוע במהירות גבוהה ולעבור נתיבים בשילוב עם השינויים במהירות המותרת. ההשתלבות לתוך הכביש יכולה הרבה מאד פעמים להיות חוויה מלחיצה כאשר נתיבים נפתחים ונסגרים במהירות גבוהה ויש תנועה ערה מאד של רכבים מסביב.

טסטים מצולמים בכפר סבא

שינוי מהירות בכביש 531

הנסיעה על כביש 531 במהלך מבחן הנהיגה בכפר סבא, דורשת תכנון נסיעה על מנת להתמודד בקלות עם השינויים בתנאי הכביש בפרק זמן קצר. עליכם להכיר היטב את מהירות הנסיעה הנכונה בכביש בעת היציאה מהחלק העירוני לחלק הבין עירוני של הכביש. לדוגמה הנסיעה מכפר סבא לשכונת מגדיאל בהוד השרון (או בחזרה) מאד קצרה ואין הרבה זמן לפתח מהירות. ועדיין, הבוחנים רוצים לראות אתכם משתלבים בכביש ומגבירים מהירות ואז מיד יורדים מהכביש ומורידים מהירות. בחלקים אחרים של הכביש מהירות הנסיעה משתנה במהירות, הכביש הופך מכביש מהיר לכביש בין עירוני ומהירות הנסיעה המותרת יורדת מ 100קמ”ש ל-80 קמ”ש, לדוגמה בנסיעה לשכונת גיל עמל בהוד השרון כשיורדים מכביש 531 לכביש 40. עוד מכשות בנסיעה בכביש 531 חשוב הוא לשים לב שאתם באמת בכביש מהיר. כך לדוגמה כשיוצאים מרחוב סוקולוב בכפר סבא לכביש 531 לכיוון רעננה, למרות שלכאורה זה כביש 531 למעשה לא תעלו בכלל לכביש המהיר, במקום זה תשארו בנתיב הירידה לכיוון מרכז שרונה. לא להגביר מהירות! זה כביש עירוני ומהירות הנסיעה המקסימלית היא 50 קמ”ש. 

לחצו כאן לטסטים מצולמים בכפר סבא ותגיעו מוכנים לטסט

דגשים עיקריים לנסיעה בכביש 531 הם האצה למהירות שקרובה ככל שאפשר למהירות המותרת ותשומת לב לכביש. הצורך בשינויים רבים בהתנהגות בזמן קצר, יוצר עומס בזמן הנהיגה ולכן כדאי להכיר היטב את הנסיעה ולתרגל אותה פעמים רבות ככל האפשר עם מסלולי הטסט המצולמים של סימוטסט.

אולי יעניין אותך גם:
טיפים לחניה במקביל בטסט

טיפים לטסט בחולון
טיפים לטסט בתל אביב
טיפים לטסט בירושלים

כפר סבא הירוקה ובית חולים מאיר

עוד מסלול נסיעה בכביש בין עירוני עובר על כביש 4 לדרום ולתוך כפר סבא הירוקה ומשם לבית חולים מאיר. הנסיעה על כביש 4 דומה לנסיעה על כביש 531, צריך להשתלב בתנועה מהירה ובשעות העומס ההשתלבות יכולה להיות קשה. הדבר החשוב לזכור הוא שהבוחן יבקש ממכם לרדת ביציאה הראשונה לכפר סבא הירוקה ולכן כדאי להשאר לאורך הנסיעה הקצרה על כביש 4 בנתיב הימני ולנסוע קרוב ככל האפשר למהירות המותרת

הנסיעה באזור בית חולים מאיר יכולה להיות בעייתית כשיש הרבה תנועה באזור

 לחצו כאן לנסות הכנה לטסט אונליין בחינם

שכונת כפר סבא הירוקה היא שכונה מסודרת עם כבישים רחבים וחדישים ולרוב לא תתקלו שם בבעיות מיוחדות בנהיגה. המכשול העיקרי בשכונה נמצא ממש כשיוצאים ממנה ומתחברים בחזרה למרכז העיר כפר סבא, שם המסלול עובר ליד הכניסה לחנייה של בית חולים מאיר. בשעות מסוימות זאת לא באמת בעיה בזמן שבשעות אחרות הכניסה לבית החולים עמוסה מאד, צריך לעקוף את טור המכוניות שמחכה להכנס לחניון ובאותו זמן להיזהר מהולכי הרגל הרבים באזור בית החולים. אחרי העקיפה הכביש מתעקל מיד שמאלה, לכן מיד כשאתם יכולים השתדלו לחזור לנתיב הימני, תראו תכנון נסיעה, כי אחרי היציאה מאזור בית החולים הבוחן יבקש שתפנו ימינה לרחוב טשרניחובסקי.

 אולי יעניין אותך גם:
טיפים לחניה במקביל בטסט

טיפים לטסט בירושלים
טיפים לטסט בתל אביב
טיפים לטסט באשדוד

 

 


רוצים להמשיך לקרוא את כל הטיפים לטסט בכפר סבא וגם לקבל את מסלולי הטסט המלאים – בחרו את החבילה שלכם:

בדקה ה-90
₪39.99
שבוע צפייה ללא הגבלה
טסטים מצולמים באזור הטסטים בכפר סבא
הוראות נהיגה ואנימציה מתקדמת
❌ לא כולל את חבילת החניות
❌ לא כולל את חבילת הכבישים המהירים
❌ לא כולל את חבילת המחלפים
מוכנים. רגועים. עוברים.
₪59.99
שבועיים צפייה ללא הגבלה + חבילות הרחבה
טסטים מצולמים באזור הטסטים בכפר סבא
הוראות נהיגה ואנימציה מתקדמת
❌ לא כולל את חבילת החניות
✔ כולל את חבילת הכבישים המהירים
✔ כולל את חבילת המחלפים
מקצועני נהיגה
₪79.99
חודש צפייה לא הגבלה +חבילות הרחבה + חבילת החניות
טסטים מצולמים באזור הטסטים בכפר סבא
הוראות נהיגה ואנימציה מתקדמת
✔ כולל את חבילת החניות
✔ כולל את חבילת הכבישים המהירים
✔ כולל את חבילת המחלפים

או נסו את סימוטסט עכשיו ללא התחייבות ולא הגבלה – ההרשמה חינם

עוד טיפים לטסט