איך לעבור טסט בירושלים 3 טיפים לטסט.

** הטיפים מעודכנים לרפורמה במבחני הנהיגה **
במשרד הרישוי בירושלים עוברים מאות נבחנים ביום בתקווה לעבור את הטסט, על מבחן הנהיגה בעיר הקודש כבר נאמר ש’רק עם אמונה ומזל’ אפשר לעבור טסט בירושלים. בירושלים תתקלו בתנאי דרך  משתנים. מכבישים ראשיים ועד לסמטאות קטנות. הרבה רחובות לא מסומנים כמו שצריך וגם הנהגים שמסביב מוסיפים דרגה מיוחדת של קושי לטסטים בירושלים. עם  הטיפים הבאים תלמדו איך לעבור טסט בירושלים בקלות ואיך להגיע מוכנים לטסט.

לחצו כאן לנסות הכנה לטסט אונליין בחינם

כביש מנחם בגין – נסיעה בכביש מהיר

כדי להגיע משוכנת גילה אל השכונות האחרותב עיר שבהן עובר מסלול הטסט, יכול להיות שתדרשו לנסוע על שדרות בגין. כביש זה נראה כמו כביש מהיר לכל דבר ועניין אבל מהירות הנסיעה בו מוגבלת ל-80 קמ”ש וזהו פרט שחשוב לזכור. בגלל לימודי התאוריה או הרגלים מנסיעה בכבישים אחרים תלמידים רבים שוכחים את מהירות הנסיעה המותרת בכביש מה שיכול להוביל לכשלון בטסט. מצד שני, תלמידים רבים חוששים מנסיעה במהירות גבוהה, מה שיכול להוביל לבעייתיות בהשתלבות בתנועה ולהראות לבוחן חוסר בטחון בנהיגה. 

 אולי יעניין אותך גם:
טיפים לטסט בפתח תקוה
טיפים לטסט בתל אביב / בני ברק
טיפים לטסט בחדרה
טיפים לחניה במקביל בטסט

הנסיעה בכביש המהיר ומרובה הנתיבים לא פשוטה, ההשתלבות בתנועה והעלייה והירידה מהכביש קלות יותר אם זוכרים את שני הטיפים הבאים

נסיעה במהירות המותרת. שמרו על המהירות שלכם ואל תלחצו מהנהגים שמסביבכם, הם לא במבחן והם יכולים לעקוף אם הם רוצים. במקרה נדיר שרכב נוסע לאט מאד בנתיב הנסיעה שלכם, מותר לעקוף אותו והבוחן מצפה ממכם לעשות את זה. לצאת בזהירות לעקיפה, לא לעבור את המהירות המותרת ולחזור מיד לנתיב שלכם.
כניסה ויציאה מהכביש. לכביש בגין נתיבי האצה והאטה בימין הכביש. ברגע שנכנסתם לכביש התחילו להאיץ בצורה רציפה ככל האפשר והשתלבו בזהירות בכביש. ביציאה מהכביש, עברו לנתיב ההאטה ורק אז הנמיכו מהירות לקראת הפניה ימינה.

טיפים לטסט טסטים מצולמים בירושלים

מנהרה בשדרות מנחם בגין בזמן מבחן נהיגה בירושלים

כדאי לצפות בטסטים מצולמים עם מערכת הנהיגה הווירטואלית המודרכת של סימוטסט – כשמכירים טוב את המסלול יותר קל לעבור.

לכל הטסטים המצולמים בירושלים לחצו כאן

שכונת פת ותלפיות  – פקקים וכיכרות

באזור הארנה בירושלים ובשכונת פת התנועה הערה בכבישים הצרים הופכת את הנסיעה לצפופה ומלחיצה ואם זה לא מספיק גרוע, צריך להתמודד גם החניות הלא חוקיות ותנועת הולכי הרגל. לשכונת פת אפשר להגיע משני כיוונים, בשעות או משכונת גילה דרך בגין צפון בדרך לקטמון, או לתלמידים שמתחילים את הטסט בקטמון בדרך חזרה לכיוון גילה. הנסיעה בשכונה בדרך כלל עוברת ברחובות ראשיים כמו רחוב יהודה הנשיא ורחוב פת. ברחובות אלה תדרשו לעבור נתיבים על מנת לבצע פניות ולשלוט על מהירות שלכם, מפני שאף על פי שאלו רחובות עירוניים מהירות הנסיעה בהם גבוהה מהרגיל ומגיעה עד ל 70 קמ”ש. לנסיעה בשכונת תלפיות ופת כדאי לבוא מוכנים וכשאתם מרגישים רגועים ובטוחים לבצע נסיעה בסביה עמוסה. 

לטסט מצולם בשכונת פת ותלפיות לחצו כאן

איך לעבור טסט בשכונת פת? הנסיעה בכבישים באיזור היא לא בעיה מאד גדולה, הכבישים בדרך כלל מסומנים כמו שצריך והם רחבים. העומס בכבישים הופך את האזור למאד מסובך ולכן הבוחנים נמנעים ממנו בשעות הפקקים. חשוב מאד לשמור על מהירות הנסיעה ולשים לב לרכבים ולהולכי רגל שיכולים לרדת לכביש מצדי הדרך, לפעמים בצורה לא חוקית.

לחצו כאן לנסות הכנה לטסט אונליין בחינם

עוד מכשול היא הכיכר הדו נתיבית בשכונה. בחלקו הצר של רחוב פת נמצאת כיכר דו נתיבית קטנה. למרות שהכיכר נראית כמו כיכר רגילה יש בה שני נתיבים בשטח צפוף מאד ונהגים נכנסים מכל הכיוונים. עוד כיכר דו נתיבת נמצאת ממש ליד החניה של אזור הטסטים ותחכה לכם בסוף הטסט. הכיכר הזאת גדולה מאד ולפעמים צריך לבצע בה פניית פרסה. פניית פרסה בכיכר הדו נתיבית בשכונת גילה יכולה להיות בעייתית בגלל שאם זה בסוף הטסט חייבים לעבור מיד לימין בשביל להכנס לחניון וזה יכול להיות לא פשוט. בנסיעה בכיכרות דו נתיביות חשוב לשמור על נתיב הנסיעה הנכון ולתת זכות קדימה לרכבים בכיכר. כדאי לחזור על חוקי הנסיעה בכיכר ולצפות הרבה פעמים בסרטון ההדרכה הזה.

רכבים רבים ממלאים את הכיכר ונהגים נדחפים לכיכר בניגוד לחוק. זכות קדימה לרכב בכיכר זה יפה, אבל מה עושים כשרכב נדחף? כלל חשוב לזכור, אנחנו בטסט ולא הנהגים האחרים. אפשר לעצור ולתת להם לעבור, לא להתעקש ולא להדחף לנתיבים, הבוחנים רוצים לראות נהיגה זהירה ואדיבה בלי כוחניות.

לכל הטסטים המצולמים בירושלים לחצו כאן

שכונת קטמון – פניות מדו סטרי לחד סטרי

הטסטרים אוהבים לראות שנהיגה באה לכם טבעי ובלי יותר מדי מחשבה. בגלל זה הרבה מהטסטים מורכבים מפניות רבות מדו סטרי לחד סטרי ולהפך. זה לא שהבוחן רוצה לבלבל אתכם הוא רק בודק שאתם יודעים לשים לב לסביבה שלכם ולרחוב שאתם נוסעים בו ולהתמקם בצורה נכונה לפנייה. לקטמונים מגיעים אחרי הירידה מבגין צפון לשכונת פת. עם הכניסה לשכונה, הבוחנים יאתגרו אתכם בפניות רבות, לפעמים תיסעו כמה פעמים באותו רחוב כשאתם פונים פעם ימינה ופעם שמאלה.

לטסט מצולם בשכונת ארנונה לחצו כאן

בשכונת קטמון רוב הרחובות חד סטריים אבל לא להתרגל לזה! הטסטרים יכולים לבחור להכניס אתכם לרחוב דו סטרי,הרחובות הדו סטריים בשכונה צרים מאד והרבה פעמים הם לא מסומנים כמו שצריך, רכבים מגיעים ממול במהירות ולפעמים צריך להאט מאד ואפילו לעצור על מנת לאפשר להם לעבור. זכרו אבל לא להיות שאננים. חפשו רמזים כמו תמרורים בשני צידי הכביש בחד סטרי או בצד אחד בחד סטרי. קווי עצירה והפרדה ועוד.

טיפים לטסט בירושלים

פניה ברחוב רבי חייא

דוגמא לפניה בשכונת קטמון היא מרחוב רבי חייא לרחוב חזקיהו. זאת פניה מרחוב צר מאד שהוא כמעט סמטה לתוך רחוב דו סטרי רחב וסואן. פעמים רבות הטסטרים מבצעים את הפניה ואז נוסעים במעגל וחוזרים לפניה כדי לבצע אותה שוב הפעם לכיוון השני. אפשר להתמקם נכון ברחוב רבי חייא כפי שפונים מרחוב חד סטרי, אם פונים שמאלה מתמקמים צמוד לשמאל ופניה ימינה מתמקמים צמוד לימין. את הפניה שמאלה לתוך רחוב חזקיהו עושים רחב ובזהירות, לתוך הנתיב הימני. 

 אולי יעניין אותך גם:
טיפים לטסט בנתניה
טיפים לחניה במקביל בטסט
טיפים לטסט בתל אביב
טיפים לטסט בחדרה

נסו את סימוטסט עכשיו ללא התחייבות ולא הגבלה – ההרשמה חינם

 

 


מוכנים להתחיל ללמוד לטסט בירושלים? רכשו עכשיו את חבילת הטסטים המצולמים של סימוטסט

בדקה ה-90
₪39.99
שבוע צפייה ללא הגבלה
טסטים מצולמים באזור הטסטים בירושלים
הוראות נהיגה ואנימציה מתקדמת
❌ לא כולל את חבילת החניות
❌ לא כולל את חבילת הכבישים המהירים
❌ לא כולל את חבילת המחלפים
מוכנים. רגועים. עוברים.
₪59.99
שבועיים צפייה ללא הגבלה + חבילות הרחבה
טסטים מצולמים באזור הטסטים בירושלים
הוראות נהיגה ואנימציה מתקדמת
❌ לא כולל את חבילת החניות
✔ כולל את חבילת הכבישים המהירים
✔ כולל את חבילת המחלפים
מקצועני נהיגה
₪79.99
חודש צפייה לא הגבלה +חבילות הרחבה + חבילת החניות
טסטים מצולמים באזור הטסטים בירושלים
הוראות נהיגה ואנימציה מתקדמת
✔ כולל את חבילת החניות
✔ כולל את חבילת הכבישים המהירים
✔ כולל את חבילת המחלפים

תגובות לטיפים לטסט בירושלים

 

עוד טיפים לטסט

1 תגובה