איך לעבור טסט בירושלים 3 טיפים לטסט.

** הטיפים מעודכנים למסלולים החדשים של 2020 **
במשרד הרישוי בירושלים עוברים מאות נבחנים ביום בתקווה לעבור את הטסט, על מבחן הנהיגה בעיר הקודש כבר נאמר ש’רק עם אמונה ומזל’ אפשר לעבור טסט בירושלים. בירושלים תתקלו בתנאי דרך  משתנים. מכבישים ראשיים ועד לסמטאות קטנות. הרבה רחובות לא מסומנים כמו שצריך וגם הנהגים שמסביב מוסיפים דרגה מיוחדת של קושי לטסטים בירושלים. עם  הטיפים הבאים תלמדו איך לעבור טסט בירושלים בקלות ואיך להגיע מוכנים לטסט.

לחצו כאן לנסות הכנה לטסט אונליין בחינם

אזור התעשייה תלפיות – פקקים וכיכרות

תלמידים רבים בירושלים חוששים לנסוע באזור התעשייה תלפיות העמוס. התנועה הערה יחד הכבישים הצרים הופכת את הנסיעה לצפופה ומלחיצה וכאילו זה לא מספיק גרוע, צריך להתמודד גם החניות הלא חוקיות ותנועת הולכי הרגל. לאזור התעשייה תלפיות אפשר להגיע משני כיוונים, בשעות הבוקר המוקדמות, כשאין תנועה הטסטרים נכנסים לאזור התעשייה ישר מחניון הטסטים. מאוחר יותר טסטים שמתחילים בקטמון עוברים באזור התעשייה בדרך חזרה למשרד הרישוי.

 אולי יעניין אותך גם:
טיפים לטסט בפתח תקוה
טיפים לטסט בתל אביב / בני ברק
טיפים לטסט בחדרה
טיפים לחניה במקביל בטסט

איך לעבור טסט באזור התעשיה תלפיות? נסיעה בכבישים באיזור התעשייה היא לא בעיה מאד גדולה, הכבישים בדרך כלל מסומנים כמו שצריך והם רחבים. העומס בכבישים הופך את האזור למאד מסובך ולכן הטסטרים נמנעים ממנו בשעות הפקקים. חשוב מאד לשמור על מהירות הנסיעה ולשים לב לרכבים ולהולכי רגל שיכולים לרדת לכביש מהמוסכים שבצדי הדרך לפעמים בצורה לא חוקית.

הבעיה הגדולה יותר היא הכיכרות באיזור התעשיה. בכניסה ממשרד הרישוי וגם לי קניון הדר יש כיכרות דו נתיביות קטנות. הן נראות כמו כיכרות רגילות אבל יש בהן שני נתיבים בשטח צפוף מאד ונהגים נכנסים מכל הכיוונים. בנסיעה בכיכרות דו נתיביות חשוב לשמור על נתיב הנסיעה הנכון ולתת זכות קדימה לרכבים בכיכר. כדאי לעבור על חוקי הנסיעה בכיכר ולצפות הרבה פעמים בסרטון ההדרכה הזה.

גם מעגלי תנועה רגילים הופכים למסובכים באזור התעשיה, רכבים רבים ממלאים את הכיכר ונהגים נדחפים לכיכר בניגוד לחוק. זכות קדימה לרכב בכיכר זה יפה, אבל מה עושים כשרכב נדחף? כלל חשוב לזכור, אנחנו בטסט ולא הנהגים האחרים. אפשר לעצור ולתת להם לעבור, לא להתעקש ולא להדחף לנתיבים, הבוחנים רוצים לראות נהיגה זהירה ואדיבה בלי כוחניות.

כיכר עמוסה באזור התעשיה תלפיות

כניסה למעגל תנועה עמוס באיזור התעשיה תלפיות בזמן טסט בירושלים

לכל הטסטים המצולמים בירושלים לחצו כאן

שכונות ארנונה ותלפיות מזרח/ארמון הנציב  – פקקים וכיכרות

לשכונות ארנונה וארמון הנציב מגיעים בנסיעה בכביש עירוני מהיר על רחוב וינר. עם הכניסה לשכונה הבוחנים יאתגרו אתכם בפניות רבות, לפעמים תסעו כמה פעמים באותו רחוב כשאתם פונים פעם ימינה ופעם שמאלה. בשכונת ארמון הנציב הכבישים קלים יותר לנסיעה אבל יש בהם הרבה כיכרות וצריך לשים לב להולכי הרגל

לטסט מצולם בשכונת פת ותלפיות לחצו כאן

איך לעבור טסט בארנונה ובארמון הנציב? הנסיעה בכבישים באיזור היא לא בעיה מאד גדולה, הכבישים בדרך כלל מסומנים כמו שצריך והם רחבים. העומס בכבישים הופך את האזור מקשה על הנסיעה באזור ולכן הבוחנים נמנעים ממנו בשעות הפקקים. חשוב מאד לשמור על מהירות הנסיעה ולשים לב לרכבים ולהולכי רגל שיכולים לרדת לכביש מצדי הדרך, לפעמים בצורה לא חוקית.

לחצו כאן לנסות הכנה לטסט אונליין בחינם

שני מכשולים עיקריים בשכונת ארנונה. הפנייה מרחוב כפר עציון לרחוב קלאזונר. ממש בקצה של רחוב כפר עציון ליד שלט המכוון לבית שי עגנון יש מולנו תמרור אין כניסה ופניה שמאלה בלבד. חשוב לא לפספס את התמרור כי הבוחן לא יגיד כלום ולפנות לבד לרחוב קלאוזנר. בתלפיות הפנייה מרחוב עין גדי לרחוב קורא הדורות. רחוב עין גדי הוא חד סטרי וגם רחוב קורא הדורות חשוב לשים לב לדרך ולפנות כמה שיותר קרוב לשמאל. אבל אם הטסטר אומר לכם להמשיך ישר זוכרים שרחוב עין גדי הופך לדו סטרי אחרי הצומת והפנייה הבאה תהיה ממרכז הכביש.

נסיעה בשכונת ארנונה במהלך טסט בירושלים

רחוב עין גדי פניה מחד סטרי לחד סטרי בזמן טסט בירושלים

לכל הטסטים המצולמים בירושלים לחצו כאן

שכונת קטמון – פניות מדו סטרי לחד סטרי

הטסטרים אוהבים לראות שנהיגה באה לכם טבעי ובלי יותר מדי מחשבה. בגלל זה הרבה מהטסטים מורכבים מפניות רבות מדו סטרי לחד סטרי ולהפך. זה לא שהבוחן רוצה לבלבל אתכם הוא רק בודק שאתם יודעים לשים לב לסביבה שלכם ולרחוב שאתם נוסעים בו ולהתמקם בצורה נכונה לפנייה. לקטמונים מגיעים אחרי הירידה מבגין צפון לשכונת פת. עם הכניסה לשכונה, הבוחנים יאתגרו אתכם בפניות רבות, לפעמים תיסעו כמה פעמים באותו רחוב כשאתם פונים פעם ימינה ופעם שמאלה.

לטסט מצולם בשכונת ארנונה לחצו כאן

בשכונת קטמון רוב הרחובות חד סטריים אבל לא להתרגל לזה! הטסטרים יכולים לבחור להכניס אתכם לרחוב דו סטרי,הרחובות הדו סטריים בשכונה צרים מאד והרבה פעמים הם לא מסומנים כמו שצריך, רכבים מגיעים ממול במהירות ולפעמים צריך להאט מאד ואפילו לעצור על מנת לאפשר להם לעבור. זכרו אבל לא להיות שאננים. חפשו רמזים כמו תמרורים בשני צידי הכביש בחד סטרי או בצד אחד בחד סטרי. קווי עצירה והפרדה ועוד.

טיפים לטסט בירושלים

פניה ברחוב רבי חייא

דוגמא לפניה בשכונת קטמון היא מרחוב רבי חייא לרחוב חזקיהו. זאת פניה מרחוב צר מאד שהוא כמעט סמטה לתוך רחוב דו סטרי רחב וסואן. פעמים רבות הטסטרים מבצעים את הפניה ואז נוסעים במעגל וחוזרים לפניה כדי לבצע אותה שוב הפעם לכיוון השני. אפשר להתמקם נכון ברחוב רבי חייא כפי שפונים מרחוב חד סטרי, אם פונים שמאלה מתמקמים צמוד לשמאל ופניה ימינה מתמקמים צמוד לימין. את הפניה שמאלה לתוך רחוב חזקיהו עושים רחב ובזהירות, לתוך הנתיב הימני. 

 אולי יעניין אותך גם:
טיפים לטסט בנתניה
טיפים לחניה במקביל בטסט
טיפים לטסט בתל אביב
טיפים לטסט בחדרה

נסו את סימוטסט עכשיו ללא התחייבות ולא הגבלה – ההרשמה חינם

 

 


מוכנים להתחיל ללמוד לטסט בירושלים? רכשו עכשיו את חבילת הטסטים המצולמים של סימוטסט

בדקה ה-90
₪39.99
שבוע צפייה ללא הגבלה
טסטים מצולמים באזור הטסטים בירושלים
הוראות נהיגה ואנימציה מתקדמת
❌ לא כולל את חבילת החניות
❌ לא כולל את חבילת הכבישים המהירים
❌ לא כולל את חבילת המחלפים
מוכנים. רגועים. עוברים.
₪59.99
שבועיים צפייה ללא הגבלה + חבילות הרחבה
טסטים מצולמים באזור הטסטים בירושלים
הוראות נהיגה ואנימציה מתקדמת
❌ לא כולל את חבילת החניות
✔ כולל את חבילת הכבישים המהירים
✔ כולל את חבילת המחלפים
מקצועני נהיגה
₪79.99
חודש צפייה לא הגבלה +חבילות הרחבה + חבילת החניות
טסטים מצולמים באזור הטסטים בירושלים
הוראות נהיגה ואנימציה מתקדמת
✔ כולל את חבילת החניות
✔ כולל את חבילת הכבישים המהירים
✔ כולל את חבילת המחלפים

תגובות לטיפים לטסט בירושלים

 

עוד טיפים לטסט

1 תגובה