3 טיפים לטסט בבאר שבע איך לעבור את מבחן הנהיגה המעשי

** הטיפים מעודכנים לרפורמה במבחני הנהיגה **

משרד הרישוי בבאר ממוקם באזור תעשייה מחוץ לעיר, עוד לפני שהטסט מתחיל כבר תצטרכו לנהוג ליד משאיות כבדות ועל כבישים מהירים. בתוך העיר, הרבה מהרחובות לא מסומנים כמו שצריך וגם הנהגים שמסביב מוסיפים דרגה מיוחדת של קושי לטסטים בבאר שבע. קבלו 3 טיפים לטסט בבאר שבע ותלמדו איך לעבור את הטסט בבאר שבע בקלות ואיך להגיע מוכנים לטסט.

לחצו כאן לנסות הכנה לטסט אונליין בחינם

העיר העתיקה ושכונות מרכז העיר.

האזור שמסביב לעיר העתיקה ופיקוד דרום נכנס לאזור הטסטים אחרי הרפורמה בגלל שהוא יכולה להיות קשה ומסובך מאד. חשוב לשמור על עירנות כשנוסעים באיזור העיר העתיקה, רבים מהכבישים לא מסומנים כמו שצריך, וקל מאד לאבד את ההתמצאות ולשכוח אם נמצאים ברחוב חד סטרי או דו סטרי ואיך צריך לנהוג. כשמאבדים התמצאות נכנסים ללחץ ומשם הדרך לכישלון בטסט מתקצרת. קבלו כמה טיפים לטסט בעיר העתיקה שטובים גם לשכונות האחרות במרכז העיר.

• שמירה על הימין – הכבישים באזור בדרך כלל דו סטריים ואין סימון מסודר של הנתיבים לכן חשוב מאד לנסוע בצד ימין של הכביש ולהשתדל לא לזלוג לנתיב הנגדי. זכרו שגם ברחוב חד סטרי עלינו לנסוע בימין ולכן תמיד חכם לעשות ככה.

• תשומת לב לתמרורים וסימנים בפניות – כשמגיעים לפנייה שימו לב איפה התמרור ממוקם, האם פס העצירה לאורך כל הכביש או רק בצד אחד? ככה תדעו אם אתם פונים מחד סטרי או דו סטרי גם כשהסימן דהוי או מטושטש וזה יעזור לכם להתרכז.

אולי יעניין אותך גם:
טיפים לטסט בפתח תקוה
טיפים לחניה במקביל בטסט
טיפים לטסט בירושלים
טיפים לטסט בחדרה

טיפים לטסט בבאר שבע

פניה מורכבת באזור העיר העתיקה

טיפ מיוחד – הטסטרים אוהבים לראות שנהיגה באה לכם טבעי ובלי יותר מדי מחשבה. בגלל זה הרבה מהטסטים מורכבים מפניות רבות מדו סטרי לחד סטרי ולהפך. זה לא שהבוחן רוצה לבלבל אתכם הוא רק בודק שאתם יודעים לשים לב לסביבה שלכם ולרחוב שאתם נוסעים בו ולהתמקם בצורה נכונה לפנייה. לפעמים תסעו כמה פעמים באותו רחוב כשאתם פונים פעם ימינה ופעם שמאלה. כדאי לצפות בטסטים מצולמים בעיר העתיקה עם מערכת הנהיגה הווירטואלית המודרכת של סימוטסט

לכל הטסטים המצולמים בבאר שבע לחצו כאן

שכונת נווה נוי ושכונת חצרים –כיכרות דו נתיביות

שכונת נוה נוי וחצרים נמצאות במרחק נסיעה קצר ממשרד הרישוי בבאר שבע. השכונות החדשות יחסית בנויות טוב יותר משכונות מרכז העיר ועדיין יש בהן לא מעט מכשולים. עיקר הבעיה היא מספר הכיכרות הגבוה בשכונות האלה מתוכן לא מעט כיכרות דו נתיבות. אלו בשילוב עם כבישים עירוניים בהם מהירות הנסיעה המותרת גבוהה מחמישם קמ”ש יוצרים סביבת נסיעה מבלבלת ומסוכנת.

לחצו כאן לנסות הכנה לטסט אונליין בחינם

איך לעבור את הטסט בשכונות החדשות? חשוב מאד לתרגל הרבה נסיעות בכיכרות דו נתיביות. באזור יש כיכרות דו נתיביות קטנות, הן נראות כמו כיכרות רגילות אבל יש בהן שני נתיבים בשטח צפוף ונהגים נכנסים מכל הכיוונים. בנסיעה בכיכרות דו נתיביות חשוב לשמור על נתיב הנסיעה הנכון ולתת זכות קדימה לרכבים בכיכר. כאשר מתקרבים לכיכר דו נתיבית צריך לתכנן את מסלול הנסיעה עוד לפני הכיכר ולמקם את עצמנו במסלול הנסיעה הנכון, כניסה לכיכר מהנתיב הלא נכון תקשה עלינו מאד את הנסיעה ויכולה להוביל להתערבות מצד הבוחן שמשמעותה – כשלון בטסט.

צפו בהסבר לנסיעה בכיכר דו נתיבת

גם מעגלי תנועה רגילים הופכים למסובכים בשעות העומס, רכבים רבים ממלאים את הכיכר ונהגים נדחפים לכיכר בניגוד לחוק. זכות קדימה לרכב בכיכר זה יפה, אבל מה עושים כשרכב נדחף? כלל חשוב לזכור, אנחנו בטסט ולא הנהגים האחרים. אפשר לעצור ולתת להם לעבור, לא להתעקש ולא להדחף לנתיבים, הבוחנים רוצים לראות נהיגה זהירה ואדיבה בלי כוחניות.

בנסיעה לשכונות החדשות תעברו בכבישים בין-עירוניים וגם עירוניים, בהם מהירות הנסיעה גבוהה מ – 50 קמ”ש.
המזל שמסלול הנסיעה מסומן היטב בתמרורים לכל אורכו: במהלך נסיעה בדרך אילת, רחוב נפתלי הרץ ודרך יגאל אלון. הקפידו לבדוק את התמרורים בכל צומת ולעקוב אחרי השינויים במהירות הנסיעה, הבוחן יקפיד מאד שלא תסעו מהר מדי אבל גם נסיעה איטית יכולה לעלות לכם ביוקר. זכרו לנסוע תמיד במהירות קרובה ככל האפשר למהירות המותרת, בהתאם לתנאי הדרך.

לכל הטסטים המצולמים בבאר שבע לחצו כאן

כביש באר שבע-דימונה (25) ואזור התעשיה

משרד הרישוי בבאר שבע ממוקמם בתוך אזור התעשייה, מיקום שמוסיף הרבה קושי לטסט ויכול להוביל לכשלון ברגע האחרון. הנה כמה טיפים לטסט שיעזרו לכם להתחיל ולסיים את מבחן הנהיגה המעשי בלי תקלות.

טיפים לטסט בבאר שבע

כל חוקי התנועה חלים בחניון משרד הרישוי

מרגע התחלת הנסיעה חשוב לזכור שכל כללי הנהיגה חלים גם בחניון. עוד בתוך חניון משרד הרישוי צריך לפנות נכון כאילו אתם בכביש דו סטרי לקראת היציאה לדרך. בתוך איזור התעשייה הכבישים רחבים אבל אין סימונים על הכביש לפעמים והרבה רכבים חונים בצד, משאיות שפורקות סחורה, נהגי מוניות ואפילו מלגזות. חשוב ליסוע מתחת למהירות המותרת ולשמור מרחק מהמכשולים. אם אתם חייבים, לצאת בזהירות לעקיפה של מכשול חונה ולחזור לימין מיד כשמתאפשר. זכרו שרוב הרחובות באזור התעשייה של באר שבע הם דו סטריים.

לטסט המלא בכביש באר שבע דימונה לחצו כאן

אזור התעשיה ממוקם במרחק נסיעה קצר ממרכז העיר או מהשכונות החדשות, ביציאה לטסט ובחזרה ממנו תדרשו לנסוע על כביש 25. זהו כביש מהיר עם שוליים צרים ועליו הרבה מאד נהגים שיכולים להפריע לכם במבחן. חשוב לזכור שני כללים פשוטים בנסיעה בכביש מהיר

• נסיעה במהירות המותרת. שמרו על המהירות שלכם ואל תלחצו מהנהגים שמסביבכם, הם לא במבחן והם יכולים לעקוף אם הם רוצים. במקרה נדיר שרכב נוסע לאט מאד בנתיב הנסיעה שלכם, מותר לעקוף אותו והבוחן מצפה ממכם לעשות את זה. לצאת בזהירות לעקיפה, לא לעבור את המהירות המותרת ולחזור מיד לנתיב שלכם.
• כניסה ויציאה מהכביש. לכביש הבינעירוני נתיבי האצה והאטה בימין הכביש. ברגע שנכנסתם לכביש התחילו להאיץ בצורה רציפה ככל האפשר והשתלבו בזהירות בכביש. ביציאה מהכביש, עברו לנתיב ההאטה ורק אז הנמיכו מהירות לקראת הפניה ימינה.
טיפ מיוחד: בכיכר שליד משרד הרישוי חונים נהגי מונית בצורה לא חוקית בנתיב הימני. זכרו! זאת לא כיכר דו נתיבית יש להתקרב לרכב החונה לאט מאד ולעקוף אותו בזהירות, בכל מקרה שיש סכנה ניתן לעצור ולחכות שהרכב יפנה את נתיב הנסיעה, לא להדחף בכוח.

בדרך חזרה ממרכז העיר לגביש 25 חשוב לתכנן את הנסיעה שלנו. הטסטר יבקש מאיתנו לפנות מספיק זמן לפני הפניה, בדרך כלל כשני רמזורים לפני הפנייה עצמה. צריך לתכנן נסיעה ומיד לעבור לנתיבים המתאימים בתנועה הכבדה, אם נאחר לעבור נתיב, היה לנו קשה מאד לפנות בזמן הנכון.

אולי יעניין אותך גם:
טיפים לטסט בנתניה
טיפים לטסט בתל בבני ברק-תל אביב
טיפים לחניה במקביל בטסט
טיפים לטסט בחיפה

 

נסו את סימוטסט עכשיו ללא התחייבות ולא הגבלה – ההרשמה חינם

 

 


מוכנים להתחיל ללמוד לטסט בבאר שבע? רכשו עכשיו את חבילת הטסטים המצולמים של סימוטסט

בדקה ה-90
₪39.99
שבוע צפייה ללא הגבלה
טסטים מצולמים באזור הטסטים בבאר שבע
הוראות נהיגה ואנימציה מתקדמת
❌ לא כולל את חבילת החניות
❌ לא כולל את חבילת הכבישים המהירים
❌ לא כולל את חבילת המחלפים
מוכנים. רגועים. עוברים.
₪59.99
שבועיים צפייה ללא הגבלה + חבילות הרחבה
טסטים מצולמים באזור הטסטים בבאר שבע
הוראות נהיגה ואנימציה מתקדמת
❌ לא כולל את חבילת החניות
✔ כולל את חבילת הכבישים המהירים
✔ כולל את חבילת המחלפים
מקצועני נהיגה
₪79.99
חודש צפייה ללא הגבלה +חבילות הרחבה + חבילת החניות
טסטים מצולמים באזור הטסטים בבאר שבע
הוראות נהיגה ואנימציה מתקדמת
✔ כולל את חבילת החניות
✔ כולל את חבילת הכבישים המהירים
✔ כולל את חבילת המחלפים

 

תגובות לטיפים לטסט בבאר שבע

 

עוד טיפים לטסט