3 טיפים לטסט בפתח-תקוה

** הטיפים מעודכנים לרפורמה במבחני הנהיגה **

משרד הרישוי בפתח-תקווה הוא ממשרדי הרישוי הגדולים בארץ עם תלמידי נהיגה מפתח תקווה, ראש העין ושאר יישובי הסביבה שמגיעים בכל יום לעשות שיעורי נהיגה באזורים בהם יתקיים הטסט שלהם. אחרי הרפורמה במבחני הנהיגה משרד הרישוי בפתח-תקווה עבר לאזור התעשייה סיבים (קרית סיב). צוות סימוטסט אסף עבורכם שלושה טיפים לטסט בפתח-תקוה שיעזרו לכם להכיר טוב יותר את אזור הטסטים, שמכיל עומס גדול של תנאי דרך, כבישים מהירים וסוגי רחובות שכדאי להכיר לפני שניגשים לטסט.

לחצו כאן לנסות הכנה לטסט אונליין בחינם

הרחובות הקטנים והצרים במרכז פתח תקווה

מנהג ידוע של הטסטרים לבקש מהתלמידים לבצע פניות מחד סיטרי לדו סיטרי בזמן מבחן הנהיגה המעשי שלכם אתם יכולים לצפות לבלות לא מעט זמן בשכונה מבצעים פניות, כאשר הטסטרים מחכים לרגע של חוסר עירנות שבו תשכחו אם אתם נמצאים ברחוב חד סיטרי או דו סיטרי ותפנו מהצד הלא נכון של הכביש.

 אולי יעניין אותך גם:
טיפים לטסט בתל אביב
טיפים לטסט בחולון
טיפים לחניה במקביל בטסט

אזור הטסטים החדש בפתח תקווה נמשך מרחוב ארלוזרוב בצפון ועד כביש 471 בדרום, ומכביש 40 במזרח עד דרך יצחק רבין במערב. האזור כולל בתוכו את השכונת של מרכז פתח תקווה, קריית גנים כפר גנים והשכונות הקטנות שמחברות אותן. השכונות האלו הן חלק עיקרי מהטסט בפתח תקווה בזכות רשת צפופה של רחובות צרים שחלקם חד סיטריים וחלקם דו סיטריים. בנוסף, יש לרחובות האלה עוד ‘קטע’ מיוחד משלהם, תשית גרועה במיוחד. רוב הרחובות שתסעו בהם בשכונות האלה יהיו צרים, הרבה פעמים מלאי חורים ובורות עם סימני כביש מחוקים או לא עדכניים, עוד סיבה להיות ערניים במיוחד ולתרגל את הנסיעה ברחובות האלה.

הדרך הקלה לעבור את השכונות במרכז בפתח תקווה היא לשמור על עירנות, בחלק מהפניות יש פסי עצירה ותמרורים ובחלקן לא ולכן אי אפשר לסמוך תמיד על הרמזים האלה. בכל צומת חפשו את התמרור ‘חד סיטרי’ וזכרו תמיד שכביש חד סיטרי יכול להפוך לדו סיטרי. תרגלו נסיעה בשכונה שוב ושוב, בקשו ממורה הנהיגה לנהוג הרבה בשכונה ותתרגלו את הנסיעה מהבית עם מסלולי טסטים מצולמים של סימוטסט.

להכנה לטסט אונליין בפתח תקוה >>

אזור התעשייה קריית סיב

 אחרי הרפורמה במבחני הנהיגה משרד הרישוי בפתח תקווה עבר למרכז של אזור התעשייה קריית סיב. אזור קשה מאד לנהיגה ובו משאיות רבות ורכבים חונים בצדי הכביש, מבנים תעשייתיים שפעילותם מתפרסת על הרחוב וכבישים ישנים בעלי תחזוקה לקויה. באיזור התעשייה ישנן פניות רבות לתוך מפעלים או תחנות דלק שמקשות על הנהיגה ויוצרות בלבול, האם מדובר בחלק מהכביש או רק בדרך שירות. בנוסף יש באיזור כיכרות דו נתיביות שיוצרות עומס נוסף על הניגשים לטסט.

אולי יעניין אותך גם:
טיפים לטסט בנתניה
טיפים לחניה במקביל בטסט
טיפים לטסט בחולון

הטיפ הכי טוב לטסט באזור התעשייה קרית סיב ומשרד הרישוי בפתח תקווה הוא סבלנות, סבלנות ועוד פעם סבלנות. נהגים רבים באיזור הזה עלולים לנסות ‘לחתוך’ אתכם או שתנאי הדרך לא יהיו ברורים. בזמן ההכנה לטסט סביר להניח שתבלו זמן רב באזור הזה, בקשו ממורה הנהיגה שלכם להדריך אתכם עד שתרגישו בטוחים לנהוג באיזור הבעייתי הזה, אם יש צורך חזרו שוב על הכבישים בשכונה באמצעות מסלולי הטסטים המצולמים של סימוטסט.

הנסיעה על כביש 471 וכביש 40 

תלמידים רבים בלימודי נהיגה חוששים מהנסיעה על הכביש המהיר בגלל הצורך לנסוע במהירות גבוהה ולעבור נתיבים בשילוב עם השינויים במהירות המותרת שהרבה פעמים מבלבלים בזמן הטסט וגורמים ללחץ וחרדה. עם הרפורמה במבחני הנהיגה נוספה לאזור הטסטים בפתח תקווה נסיעה בכביש 471. מדובר בכביש רחב מאד בעל מהירות נסיעה גבוהה המגיעה ל 110 קמ”ש בחלקים מסויימים של הכביש. ההשתלבות לתוך הכביש יכולה הרבה מאד פעמים להיות חוויה מלחיצה כאשר נתיבים נפתחים ונסגרים במהירות גבוהה ויש תנועה ערה מאד של רכבים מסביב. הנסיעה על כביש 471 במהלך טסט בפתח-תקווה היא בדרך כלל ישירות ממשרד הרישוי, מרחוב יצחק רבין עולים לכביש ונוסעים עד לירידה לכביש 40 בצד השני של העיר, שם מתחילים לנסוע לכיוון עין גנים.

ריבוי נתיבים וסימני דרך בכביש 40

ריבוי נתיבים וסימני דרך בכביש 40

בנסיעה בכביש 40 תכנון הנסיעה יהפוך את הטסט לקל יותר. הכירו היטב את מהירות הנסיעה הנכונה בכביש בעת היציאה מהחלק הבין עירוני לחלק העירוני של הכביש. אחרי הירידה מכביש 471, ישנה התפצלות נתיבים לכיוון היציאה ל 471 גם כן ומספר רב של תמרורים מבלבלים. חשוב להכיר את הצומת משני כיווני הנסיעה ולהיות ערניים לתמרורים ולסימנים על הכביש.

לטסט מצולם בכביש 471>> לחצו כאן

באופן כללי כדאי לזכור שנסיעה על הכביש המהיר בדרך כלל מתרחשת בקו ישר, אין צמתים או פניות ורמזורים לכן היא  דרך כלל קלה יותר. דגשים עיקריים לנסיעה בכביש 471 ובכביש 40 הם האצה למהירות שקרובה ככל שאפשר למהירות המותרת ותשומת לב לכביש, הנסיעה הארוכה וחסרת הפניות יכולה לגרום לחוסר תשומת לב שעלול להכשיל אותנו בטסט. עם קצת חשיבה חיובית הנסיעה בכביש המהיר יכול להיות החלק הכי קל בטסט שלכם.

— לפני הרפורמה לפעמים היו טסטים בגבעת השלושה החלטנו להשאיר את הטיפ ליתר בטחון —תחנת הדלק בגבעת השלושה

המסלול הקצר הזה מופיע לפעמים כחלק מהטסט ולמרות שהוא לא נפוץ כדאי להכיר אותו היטב כדי שהטסטר לא יפתיע אתכם. יש בנסיעה הזאת שלושה ‘מכשולים’ – מעבר נתיבים בתנועה סואנת בתוך פתח תקווה, נסיעה מהירה על כביש 483 ומיד אחר כך נסיעה איטית במיוחד על כביש משובש לכיוון תחנת הדלק. בשביל לעבור את הנסיעה לתחנת הדלק בגבעת השלושה בלי להכשל בטסט צריך להיות בטוחים בעצמנו, בטחון שמגיע מהכרות עם מסלול הטסט.

לחצו כאן להכנה לטסט אונליין בחינם

חשוב לזכור שמתי שאנחנו מגיעים לתחנת הדלק רוב הפעמים יבקשו מאיתנו לבצע פרסה, או סיבוב במקום באמצע מגרש החניה בלי סימנים על הכביש או אי תנועה שיכוון אותנו. במהלך הסיבוב ובפניה בחזרה ליציאה מהתחנה זכרו שעליכם לתת זכות קדימה לכל הרכבים הנמצאים סביבכם, אם יש רכב שמפריע המתינו ותנו לו לעבור. הפנייה ביציאה מתחנת הדלק היא פנייה לרחוב דו סיטרי, הראו לבוחן שאתם מתמקמים נכון ביציאה מהתחנה ופנו שמאלה בקשת רחבה. הפנייה מכביש העפר בחזרה לכביש המהיר גם היא לא פשוטה כפי שרואים בסרטון הבא

 

 

נסו את סימוטסט עכשיו ללא התחייבות ולא הגבלה – ההרשמה חינם

 

 


מוכנים להתחיל ללמוד לטסט בפתח תקווה? רכשו עכשיו את חבילת הטסטים המצולמים של סימוטסט

בדקה ה-90
₪39.99
שבוע צפייה ללא הגבלה
טסטים מצולמים באזור הטסטים בפתח תקווה
הוראות נהיגה ואנימציה מתקדמת
❌ לא כולל את חבילת החניות
❌ לא כולל את חבילת הכבישים המהירים
❌ לא כולל את חבילת המחלפים
מוכנים. רגועים. עוברים.
₪59.99
שבועיים צפייה ללא הגבלה + חבילות הרחבה
טסטים מצולמים באזור הטסטים בפתח תקווה
הוראות נהיגה ואנימציה מתקדמת
❌ לא כולל את חבילת החניות
✔ כולל את חבילת הכבישים המהירים
✔ כולל את חבילת המחלפים
מקצועני נהיגה
₪79.99
חודש צפייה ללא הגבלה +חבילות הרחבה + חבילת החניות
טסטים מצולמים באזור הטסטים בפתח תקווה
הוראות נהיגה ואנימציה מתקדמת
✔ כולל את חבילת החניות
✔ כולל את חבילת הכבישים המהירים
✔ כולל את חבילת המחלפים

תגובות לטיפים לטסט בפתח תקווה