שלושה טיפים לטסט בהרצליה איך לעבור את מבחן הנהיגה המעשי

משרד הרישוי בהרצליה מרכז תלמידי נהיגה מאזור השרון ומתבצעים בו עשרות טסטים ביום. תלמידים מהרצליה, רעננה, נוף ים, שפייים רשפון ושאר יישובי הסביבה מגיעים בכל יום לעשות שיעורי נהיגה באזורים בהם יתקיים הטסט שלהם. צוות סימוטסט אסף עבורכם שלושה טיפים לטסט בהרצליה שיעזרו לכם  להכיר טוב יותר את אזור הטסטים בהרצליה, שעל פני שטח קטן יחסית מכיל עומס גדול של תנאי דרך וסוגי רחובות שכדאי להכיר לפני הטסט.

לחצו כאן להכנה לטסט אונליין בחינם

 אולי יעניין אותך גם:
טיפים לטסט בתל אביב
טיפים לטסט בחולון
טיפים לטסט בחדרה

הרחובות הקטנים והצרים בשכונת הרצליה פיתוח

מרחוב קרן היסוד בצפון ועד רחוב מדינת היהודים בדרום ובין רחוב וינגייט ממערב וכביש החוף ממזרח. שכונת הרצליה פיתוח היא אחד מהאזורים האהובים על בוחני הנהיגה בהרצליה בזכות רשת צפופה של רחובות צרים שחלקם חד סיטריים וחלקם דו סיטריים. בזמן מבחן הנהיגה המעשי שלכם אתם יכולים לצפות לבלות לא מעט זמן בשכונה מבצעים פניות, כאשר הטסטרים מחכים לרגע של חוסר ערנות שבו תשכחו אם אתם נמצאים ברחוב חד סיטרי או דו סיטרי ותפנו מהצד הלא נכון של הכביש.

הדרך הקלה לעבור את שכונת הרצליה פיתוח היא לשמור על ערנות, בחלק מהפניות יש פסי עצירה ותמרורים ובחלקן לא ולכן אי אפשר לסמוך תמיד על הרמזים האלה. בכל צומת חפשו את התמרור ‘חד סיטרי’ וזכרו תמיד שכביש חד סטרי יכול להפוך לדו סיטרי. תרגלו נסיעה בשכונה שוב ושוב, בקשו ממורה הנהיגה לנהוג הרבה בשכונה ולתרגל מהבית. כדאי גם לפתח דרך קלה להזכיר לעצמכם איך פונים מרחוב דו סיטרי לחד סטרי ולהפך.

לטסטים מלאים בהרצליה >> לחצו כאן

מחלף הסירה

המחלף המסיבי שמחבר את אזור התעשייה הרצליה פיתוח עם כביש החוף ומרכז הרצליה יופיע כמעט בוודאות בטסט שלכם. אחת הבעיות הגדולות במחלף היא האופן שבו עוברים נתיבי הנסיעה תחתיו ומסביבו. מכיוון הרצליה פיתוח ישנה התרחבות של נתיבים מתחת למחלף כאשר נפתח נתיב לפניה שמאלה לכביש החוף. ובכיוון ההפוך, מיד אחרי שעוברים את המחלף הנתיב הימני ביותר הופך לנתיב ימינה בלבד ועלינו לעבור נתיב בתוך התנועה הסואנת. גם מצפון כאשר מגיעים מרחוב מדינת היהודים תתקלו בכביש מרובה נתיבים שמתרחב לקראת המחלף ולא תמיד ברור באיזה נתיב כדאי לעמוד.

לחצו כאן להכנה לטסט אונליין בחינם

 אולי יעניין אותך גם:
טיפים לטסט בתל אביב
טיפים לטסט בחולון
טיפים לטסט בחדרה

בשביל לעבור את מחלף הסירה תצטרכו שילוב של סבלנות, תכנון נסיעה ותשומת לב לסימנים על הכביש.  אם הבוחן מבקש ממכם ליסוע מהרצליה פיתוח לכיוון משרד הרישוי או כביש החוף התמקמו בנתיב השמאלי ביותר בדרך למחלף, זה נכון גם כשמגיעים ממדינת היהודים. מתוך הנתיב השמאלי מותר לפנות לשני הנתיבים השמאליים ביותר מתחת למחלף, גם זה שממשיך ישר וגם זה שפונה שמאלה אל כביש החוף.

לטסט מצולם במחלף הסירה >> לחצו כאן

כאשר הנסיעה מתוכננת תוכלו להימנע מתיקונים מלחיצים ומעברי נתיבים באזור צפוף. בכיוון ההפוך שימו לב לסימנים על הכביש וכאשר הנתיב הימני מצטמצם עברו בזהירות אל תשכחו להסתכל במראות ולאותת זכרו לנהוג לאט ובזהירות אפילו אם הנהגים סביבכם נדחפים, צופרים ומלחיצים אתכם. נהיגה רגועה ומתוכננת תקל עליכם להשתלב בתנועה.


כביש החוף

תלמידים רבים בלימודי נהיגה חוששים מהנסיעה על הכביש המהיר בגלל הצורך לנסוע במהירות גבוהה ולעבור נתיבים מצד אחד ומצד שני השינויים במהירות המותרת שהרבה פעמים מבלבלים בזמן הטסט וגורמים ללחץ וחרדה. גם ההשתלבות לתוך הכביש יכולה להיות חוויה מלחיצה כאשר נתיבים נפתחים ונסגרים במהירות גבוהה ויש תנועה ערה מאד של רכבים מסביב.

screenshot-2016-09-22-09-15-52

ההשתלבות בכביש החוף מכיוון מחלף הסירה יכולה להיות חוויה מלחיצה

הנסיעה על כביש החוף במהלך טסט בהרצליה היא בדרך כלל ממחלף הסירה לכיוון מחלף כפר שמריהו או בכיוון ההפוך כשלעתים רחוקות ממשיכים בנסיעה לרשפון. בהשתלבות לכביש מכיוון משרד הרישוי יש גם תחנת אוטובוס שמקשה על מעבר הנתיבים. תכנון של הנסיעה בכביש החוף תהפוך את הטסט לקל יותר. בהשתלבות לכביש עליכם תמיד לנסות להיות בנתיב השמאלי ביותר וכאשר אתם נמצאים על הכביש עצמו, אם אתם לא חייבים לעקוף, נסו להישאר בנתיב הימני.

להכנה לטסט בכביש החוף >> לחצו כאן

אולי יעניין אותך גם:
טיפים לטסט בפתח תקוה
טיפים לטסט בחולון
טיפים לטסט בחדרה

היציאות מכביש החוף יהיו תמיד בצד ימין. באופן כללי כדאי לזכור שנסיעה על הכביש המהיר בדרך כלל מתרחשת בקו ישר, אין צמתים או פניות ורמזורים לכן היא בדרך כלל קלה יותר. דגשים עיקריים לנסיעה בכביש החוף הם האצה למהירות שקרובה ככל שאפשר למהירות המותרת ותשומת לב לכביש, הנסיעה הארוכה וחסרת הפניות יכולה לגרום לחוסר תשומת לב שעלול להכשיל אותנו בטסט. עם קצת חשיבה חיובית ותכנון מוקדם הכביש המהיר יכול להיות החלק הכי קל בטסט שלכם.

 

נסו את סימוטסט עכשיו ללא התחייבות ולא הגבלה – ההרשמה חינם

 

 


מוכנים להתחיל ללמוד לטסט בהרצליה? רכשו עכשיו את חבילת הטסטים המצולמים של סימוטסט

בדקה ה-90
₪39.99
שבוע צפייה ללא הגבלה
טסטים מצולמים באזור הטסטים בהרצליה
הוראות נהיגה ואנימציה מתקדמת
❌ לא כולל את חבילת הכבישים המהירים
❌ לא כולל את חבילת המחלפים
❌ לא כולל את חבילת החניות
מוכנים. רגועים. עוברים.
₪59.99
שבועיים צפייה ללא הגבלה + חבילות הרחבה
טסטים מצולמים באזור הטסטים בהרצליה
הוראות נהיגה ואנימציה מתקדמת
❌ לא כולל את חבילת החניות
✔ כולל את חבילת הכבישים המהירים
✔ כולל את חבילת המחלפים
מקצועני נהיגה
₪79.99
חודש צפייה ללא הגבלה +חבילות הרחבה + חבילת החניות
טסטים מצולמים באזור הטסטים בהרצליה
הוראות נהיגה ואנימציה מתקדמת
✔ כולל את חבילת החניות
✔ כולל את חבילת הכבישים המהירים
✔ כולל את חבילת המחלפים

 

תגובות לטיפים לטסט בהרצליה

 

עוד טיפים לטסט

6 תגובות