איך לעבור טסט ביבנה- שלושה טיפים לטסט

הטסטים ביבנה מתקיימים על פני אזורים נרחבים ומכסים את כל העיר ואת המושבים והערים שמסביב. הטסטים עוברים בשכונות חדשות עם כבישים רחבים ומעגלי תנועה ובשכונות ישנות עם כבישים צרים ופניות קשות. בחלק מהטסטים יהיו גם נסיעות בכבישים בין עירוניים במהירויות משתנות וכניסה לעיר רחובות או למושבים.
צוות סימוטסט יצא לשטח ואסף עבורכם את הטיפים החשובים ביותר בשביל לעבור טסט ביבנה בקלות. 

לחצו כאן לנסות הכנה לטסט אונליין בחינם

אוהבים את הטיפים? צפו בטסטים מצולמים ביבנה

הרחובות הקטנים והצרים בנאות אשכול ונאות בן גוריון.

מנהג ידוע של הטסטרים לבקש מהתלמידים לבצע פניות מחד סיטרי לדו סיטרי. בזמן מבחן הנהיגה המעשי שלכם אתם יכולים לצפות לבלות לא מעט זמן בשכונה מבצעים פניות, כאשר הטסטרים מחכים לרגע של חוסר עירנות שבו תשכחו אם אתם נמצאים ברחוב חד סיטרי או דו סיטרי ותפנו מהצד הלא נכון של הכביש. בדרך מיבנה לכיוון רחובות, לפעמים הבוחנים מחליטים להקשות עוד קצת עם גיחה לשכונת נאות אשכול הצפופה. זאת לא השכונה היחידה ביבנה שבה יש רחובות צרים, אפשר למצוא אותן בכמה שכונות במרכז יבנה. אבל בשכונה זאת רחובות צרים הם מאפיין מרכזי ומה שמוסיף לקושי זה שמהירות הנסיעה נמוכה מהרגיל 40 קמ”ש וצריך לזכור את זה בשכונה. בנוסף, יש לרחובות בשכונת נאות אשכול עוד ‘קטע’ מיוחד משלהם, תשית גרועה במיוחד. רוב הרחובות שתסעו בהם בשכונות האלה יהיו צרים, הרבה פעמים מלאי חורים ובורות עם סימני כביש מחוקים או לא עדכניים, עוד סיבה להיות ערניים במיוחד ולתרגל את הנסיעה ברחובות האלה.

הדרך הקלה לעבור את הנסיעה בנאות אשכול ובשכונות אחרות שיש בהם כבישים צרים, היא לשמור על עירנות. בחלק מהפניות יש פסי עצירה ותמרורים ובחלקן לא. בגלל זה אי אפשר לסמוך תמיד על הרמזים האלה. בכל צומת חפשו את התמרור ‘חד סיטרי’ וזכרו תמיד שכביש חד סיטרי יכול להפוך לדו סיטרי. תרגלו נסיעה בשכונה שוב ושוב, בקשו ממורה הנהיגה לנהוג הרבה בשכונה ותתרגלו את הנסיעה מהבית עם מסלולי טסטים מצולמים של סימוטסט

המושבים מסביב ליבנה

יבנה מוקפת במספר מושבים קטנים ובהרבה טסטים יבקשו ממכם לנסוע לגאליה או לכפר הנגיד או מושב אחר באזור. הנסיעה הזאת עוברת באחד הכבישים הבין עירונים שיוצאים מהעיר, שם תתבקשו להפגין עירנות בקשר למהירות הנסיעה. בתוך המושבים עצמם מהירות הנסיעה היא לרוב 50 קמ”ש אבל יש בהם פסי האטה רבים, רחובות צרים ולפעמים כלי רחב כבדים או ילדים. הבוחן מצפה ממכם להתאים את הנסיעה שלכם לתנאי הדרך, לנסוע לא יותר מהרגיל ולהיות עירניים לתנועה מסביב.

בנסיעה במושבים חשוב להיות מודעים לדברים שלא קורים בתוך העיר. טרקטורים או כלים שיכולים לצאת מחצרות או כבישי עפר ולהשתלב בתנועה הרגילה. חשוב לשמור מכלים כאלו מרחק ולהשאיר להם מקום לתמרן. הנסיעה במושבים לא הרבה יותר מסובכת מנסיעה בעיר רק דורשת מעט זהירות.

עם הטסטים המצולמים של סימוטסט עוברים בקלות את הטסט ביבנה>>

לחצו כאן לטסטים מצולמים ביבנה ותגיעו מוכנים לטסט

אולי יעניין אותך גם:
טיפים לחניה במקביל בטסט

טיפים לטסט בחולון
טיפים לטסט בתל אביב
טיפים לטסט בירושלים

הנסיעה על שדרות העצמאות ועל כביש 410

תלמידים רבים בלימודי נהיגה חוששים מהנסיעה על הכביש המהיר בגלל הצורך לנסוע במהירות גבוהה ומעבר נתיבים, בשילוב עם השינויים במהירות המותרת שהרבה פעמים מבלבלים בזמן הטסט וגורמים ללחץ וחרדה. באזור הטסטים ביבנה ישנם כמה כבישים בין עירוניים, חלקם גדולים ורחבים, אבל בחלקם יש קושי נוסף של נסיעה במהירות גבוהה בכביש צר יחסית ובלי גדר הפרדה . בנוסף, כמה כבישים בתוך העיר עצמה הם כבישים בין עירוניים. כמו שדרות העצמאות שמתפקדת ככביש עירוני לכל דבר בתוך העיר אבל בנסיעה צפונה לכיוון כפר הנגיד הופכת לכביש בין עירוני. כך גם כביש  410 (הראשונים) שמתחיל בתוך העיר אבל  מחבר אותה לרחובות. שני הכבישים האלה הם כבישים בין עירוניים – לא מהירים – ואין בהם גדר הפרדה. מהירות הנסיעה היא 80 קמ”ש והנסיעה היא ארוכה ומתישה. חשוב לשמור על ערנות וגם לתרגל האצה והאטה כשהמהירות המותרת משתנה עם הכניסה לאזורים עירוניים.

לחצו כאן לנסות הכנה לטסט אונליין בחינם

בנסיעה בכביש 410 תכנון הנסיעה יהפוך את הטסט לקל יותר. הכירו היטב את מהירות הנסיעה הנכונה בכביש בעת היציאה מהחלק הבין עירוני לחלק העירוני של הכביש. אחרי נסיעה של מספר קילומטרים הכביש, שיש לו רק נתיב אחד, מתפצל לחמישה נתיבים ובדרך כלל יבקשו ממכם להשאר בשניים השמאליים לכיוון רחובות. תרגלו היטב עם  מורה הנהיגה שלכם את הנסיעה בכביש ואיך לבחור את הנתיב הנכון לפניה או צפו בטסט המצולם שלנו בכביש 410

לחצו כאן לטסטים מצולמים ביבנה ותגיעו מוכנים לטסט

באופן כללי כדאי לזכור שנסיעה על כביש בין עירוני מתרחשת בדרך כלל בקו ישר, אין צמתים או פניות ורמזורים לכן היא בדרך כלל קלה יותר. דגשים עיקריים לנסיעה בכביש 42 ובכביש 410 או 411 הם האצה למהירות שקרובה ככל שאפשר למהירות המותרת ותשומת לב לכביש, הנסיעה הארוכה וחסרת הפניות יכולה לגרום לחוסר תשומת לב שעלול להכשיל אותנו בטסט. עם קצת חשיבה חיובית, הנסיעה בכביש המהיר יכול להיות החלק הכי קל בטסט שלכם.

 אולי יעניין אותך גם:
טיפים לחניה במקביל בטסט

טיפים לטסט בירושלים
טיפים לטסט בתל אביב
טיפים לטסט באשדוד

רוצים להמשיך לקרוא את כל הטיפים לטסט ביבנה וגם לקבל את מסלולי הטסט המלאים – בחרו את החבילה שלכם:

בדקה ה-90
₪39.99
שבוע צפייה ללא הגבלה
טסטים מצולמים באזור הטסטים ביבנה
הוראות נהיגה ואנימציה מתקדמת
❌ לא כולל את חבילת החניות
❌ לא כולל את חבילת הכבישים המהירים
❌ לא כולל את חבילת המחלפים
מוכנים. רגועים. עוברים.
₪59.99
שבועיים צפייה ללא הגבלה + חבילות הרחבה
טסטים מצולמים באזור הטסטים ביבנה
הוראות נהיגה ואנימציה מתקדמת
❌ לא כולל את חבילת החניות
✔ כולל את חבילת הכבישים המהירים
✔ כולל את חבילת המחלפים
מקצועני נהיגה
₪79.99
חודש צפייה ללא הגבלה +חבילות הרחבה + חבילת החניות
טסטים מצולמים באזור הטסטים ביבנה
הוראות נהיגה ואנימציה מתקדמת
✔ כולל את חבילת החניות
✔ כולל את חבילת הכבישים המהירים
✔ כולל את חבילת המחלפים

או נסו את סימוטסט עכשיו ללא התחייבות ולא הגבלה – ההרשמה חינם

 

עוד טיפים לטסט